Facebook Google+ Twitter

Przywódczyni Labourzystów w Szkocji podała się do dymisji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-29 07:31

Na brytyjską Partię Pracy spadł kolejny cios: po dwóch przegranych z kretesem rundach wyborów uzupełniających w Anglii, do dymisji podała się przywódczyni Labourzystów w Szkocji.

Upadek Wendy Alexander wiąże się z datkami, jakie otrzymała w zeszłym roku na kampanię przed wyborami lidera Partii Pracy w Szkocji. Jak się okazało, Wendy Alexander była jedyną kandydatką i żadnej kampanii nie było, ale jej komitet wyborczy nie zadeklarował otrzymanych pieniędzy.

Kariera polityczna szkockiej Labourzystki rozbiła się o stosunkowo drobną sumę 10 tysięcy funtów. Komisja dyscyplinarna parlamentu w Edynburgu ukarała ją tylko jednodniowym zawieszeniem w prawach posłanki, ale Wendy Alexander oświadczyła, że pozostając na stanowisku liderki Labourzystów podsycałaby „złośliwą nagonkę" w mediach. Premier Gordon Brown utracił w Wendy Alexander ważnego sojusznika. Jest to kolejny cios, jaki spada na niego i na Partię Pracy, której rządy są coraz bardziej niepopularne w Anglii, a w Szkocji zakończyły się rok temu zwycięstwem nacjonalistów ze Szkockiej Partii Narodowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.