Facebook Google+ Twitter

„Przywróć Tuskowi Pamięć”, czyli gra i rywalizacja z szefem PO

Jarosław Gowin zamieścił w internecie grę pt. „Przywróć Tuskowi Pamięć". Przypomina w niej słowa premiera sprzed kilku lat, sprzeczne z tym, co głosi obecnie oraz prosi internautów o włączenie się do jego kampanii wyborczej.

Sonda

Czy zagrasz w grę Gowina?

 / Fot. Zmienpremiera.plJarosław Gowin od jakiegoś czasu wyraźnie walczy z Donaldem Tuskiem o stołek przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Jego broń ma różne oblicza. Z jednej strony, podczas licznych wojaży po Polsce, przekonuje rodaków do swoich racji, przedstawia swój program, proponuje zmiany. W ten sposób prezentuje się jako zatroskany o losy obywateli polityk. Z drugiej strony, wykorzystuje najnowsze technologie. Ostatnio wydał nową grę, dostępną bezpłatnie w Internecie. Jej adresatem jest ogół społeczeństwa polskiego. Tytuł wymowny: „Przywróć Tuskowi Pamięć”.

Każdy, kto ma dostęp do Internetu, może włączyć dowolną przeglądarkę i połączyć się z adresem www.zmienpremiera.pl . Na ekranie wyświetli się, obok nieco karykaturalnego wizerunku premiera, tradycyjna gra MEMORY. Zadaniem gracza jest połączenie w 6 par wypowiedzi Donalda Tuska. Wypowiedzi te, mimo że odnoszą się do tego samego tematu, pochodzą z różnych okresów i różnią się, jeżeli chodzi o nastawienie i postawę Tuska. Przykładowo, w 2001 r. mówił on o wartościach rodzinnych, a w 2013 r. opowiedział się jako zwolennik udogodnień dla homoseksualistów. Po poprawnym połączeniu wypowiedzi pojawia się komunikat: „BRAWO! Wystarczyło Ci x sekund oraz x kliknięć, by przywrócić Tuskowi pamięć! Wygląda jednak na to, że premier się zmienił :-( Czas zmienić premiera!".

Zachęceni propozycją zmiany szefa rządu klikamy w zakładkę ZMIEŃ PREMIERA, po czym pojawia się komunikat Jarosława Gowina: "Naturalną konsekwencją mojego zwycięstwa w wyborach na przewodniczącego Platformy będzie zmiana na stanowisku premiera. Jeżeli uważasz, że nadszedł najwyższy czas na poważne zmiany i odważne reformy – włącz się w moją kampanię! Wyślij e-mail do członków Platformy Obywatelskiej w Twoim województwie. Możesz to zrobić za pośrednictwem formularza poniżej. Treść oczywiście możesz edytować".

Jak podaje dziennik.pl, gra umieszczona na stronie Zmienpremiera.pl to element jego kampanii na szefa PO i efekt listu, który 1 sierpnia do członków Platformy wysłał Donald Tusk. Przekonywał w nim, że sytuacja jest nadzwyczajna.
- To nie są zwykłe wybory na przewodniczącego, to nie jest dyskusja o programie Platformy. Jarosław Gowin chce utworzyć nową, ideologiczną, skrajną partię - przekonywał premier.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Uważam że Gowin jest aktywny i działa w interesie P. Obywatelskiej a nie partii jednego przywódcy. Odbiór jego działań jako szkodzące wizerunkowi PO jest wynikiem postrzegania partii jako partii jednego wodza i jednej prawdy. Kto powiedział że wszystkie partie mają mieć wciąż konstrukcję partii leninowskiej? Warto w końcu wyzbyć się umysłowego poddaństwa.
Czy spojrzenie Gowina jest zbyt świeże?
Czy Wódz TUSK prowadzi nas wciąż od zwycięstwa do zwycięstwa? Czy to tylko medialne manipulacje czynią go wielkim i niezastąpionym?
Bardzo ciekawa i pouczająca gra.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Swoją drogą to jeszcze kilka części tej gry dałoby się zrobić. Świetny pomysł.

@ Stanisław Kan
Gowin ośmiesza przede wszystkim Tuska, robi to inteligentnie i z pomysłem, odsłaniając wszystkie jego słabości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Abstrahując od rozgrywek wewnątrz PO, to trzeba przyznać, że gra doskonale pokazuje jak Donald Tusk jest zmiennym i chwiejnym politykiem. Jak mu wewnętrzne sondaże zagrają, tak będzie tańczył.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gowin ośmiesz się i szkodzi PO. Kaczyński takiego "wredotę" wyrzuciłby już z dziesięć racz i to w dodatku "na zbity pysk"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.