Facebook Google+ Twitter

Przywróćmy znaczenie słowu integracja. Cz. II - mój apel

Gdybym miała szansę wystąpić w Parlamencie, powiedziałabym, co w tej chwili uważam za bardzo ważną, jeśli nie najważniejszą, sprawę... Mój apel do parlamentarzystów.

Chciałabym skierować orędzie do wszystkich ludzi dobrej woli, szczególnie do tych, którzy zasiadają w polskim Parlamencie, o poparcie dla działań organizacji takich jak Stowarzyszenie Jeden Świat.

Szanowni Państwo! Polscy niepełnosprawni bez względu na to, gdzie mieszkają, mają podobne problemy. Bardzo proszę o wspieranie działań organizacji pozarządowych, które niosą pomoc tej grupie społecznej.

Deklaracja genewska z 1923 r., uchwalona przez Ligę Narodów, mówi: „Ludzkość powinna dać dziecku to, co ma najlepszego.” A ja dodam do tego: szanować, kochać, chronić i wspomagać. Pozostaję w przekonaniu o życzliwości wszystkich parlamentarzystów do tej bardzo ważnej, najważniejszej nie tylko dla mnie
sprawy.

Panie Marszałku! Wysoki Sejmie! Proszę o pomoc organizacjom, opiekującym się osobami niepełnosprawnymi, tak, by mogły zająć się swoją bardzo ważną społecznie działalnością w coraz lepszych warunkach. By organizacje społeczne, nie mające dochodów z działalności gospodarczej, opierające się na pracy społecznej swoich członków i wolontariuszy, nie musiały np. płacić miesięcznie 512 zł za korzystanie ze słabo ogrzewanej piwnicy, gdzie nie ma toalety, są odrapane ściany, w korytarzu jest betonowa podłoga.

My, wolontariusze, zwłaszcza młodzi, pomagamy z całego serca, bo wiemy, że niepełnosprawni potrzebują, by z nimi być i się z nimi spotykać, ale oni potrzebują też dobrze wyposażonego ośrodka i kadry specjalistów, którymi my na razie nie jesteśmy – jestem uczennicą drugiej klasy gimnazjum i dopiero się uczę postępowania z niepełnosprawnymi – my, młodzi wolontariusze, nie mamy wpływu na zapewnienie organizacji środków na remont, wyposażenie, utrzymanie swojego ośrodka, zatrudnienie wykwalifikowanej kadry, takiej, jaką mogą się pochwalić wszystkie kluby osiedlowe.

Panie Marszałku! Wysoki Sejmie! Proszę o pomoc, zwłaszcza finansową i materialną, organizacjom pozarządowym, które chcą działać, ale boją się, że z powodu braku środków na czynsz zostaną wyrzucone nawet z piwnic.

Uprzejmie proszę o potraktowanie priorytetowo sprawy tak ważnej dla mnie i dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży, z którymi się zaprzyjaźniłam i chciałabym, by osoby te miały swój ośrodek czysty, kolorowy, odremontowany i wyposażony w potrzebne urządzenia i sprzęt, z przyjazną kadrą fachowców, i żeby opłaty za korzystanie były w obniżonej wysokości.

... gdybym tylko miała szansę dać szansę najsłabszym ....

Przywróćmy znaczenie słowu integracja - cz. 1

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 12.05.2009 15:13

Wiem, że działacie, mam znajomych i w Białymstoku. Byście jednak mieli efekt - nie poprzestańcie na prośbach. Wolontariat to zbyt piękna sprawa, by pozwolić ją wykorzystywać cwaniakom.
http://wierszemkd.pl/?p=220
Sami decydujcie - również w taki właśnie sposób, jaki wskazuje kartka wyborcza.
Pamiętaj: dobry kandydat to nie ten, który umie o każdej porze, każdemu i na każdy temat mówić zgodnie z pragnieniem słuchającego, ale ten, kto realizuje marzenia słuchaczy, i jeżeli coś powie - dotrzymuje słowa! Patrz na czyny, nie gesty.
http://wierszemkd.pl/?p=293

________mkd

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam wokół siebie samych wspaniałych ludzi, muszę namówić kogoś z nich do kandydowania. Za 4 lata będę mogła swoim głosem poprzeć dobrego kandydata!

My działamy, i to z dobrym efektem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.05.2009 13:04

"...szanować, kochać, chronić i wspomagać..." http://wierszemkd.pl/?p=264
Pani Agnieszko!
... nim pan marszałek wraz z czołowymi politykami wzruszy się Pani wezwaniem, co niewątpliwie może już w najbliższym czasie (zbliżających się wyborów do PE) nastąpić - postawię Pani (+) za wrażliwość, empatię, zdolność do działania i za obie części artykułu, oraz dam radę starszego brata.

Proszę zebrać grupę ludzi zdolnych do poświęcenia swego egoizmu dla drugiego człowieka. Takich jest większość, choć nie zawsze, zagłuszeni PR-propagandą, zdajemy sobie z tego sprawę. Proszę w ich gronie kandydować do PE - inaczej niczego tam nigdy pani nie przedstawi i właściwsza będzie, jak zwykle, modlitwa.
Szansę da Pani sama sobie. W Wyborach.
O tym proszę pamiętać.

Pozdrowienia
________ mkd

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Ludzkość powinna dać dziecku to, co ma najlepszego.” A ja dodam do tego: szanować, kochać, chronić i wspomagać. "

Niestety, u nas "ludzkość" daje to, co najlepszego tylko nienarodzonym. Cała reszta polega przewaznie na "akcjach" wywołanych zdarzeniami dramatycznymi.
Wtedy dopiero wychodza na jaw rzeczy obrzydliwe, przerażająca indolencja i okrucieństwo naszej "ludzkości" czyt.: urzedników, opiekunów, sąsiadów, rodziców.

A młodzi wolontariusze - no cóz, robią co mogą z całego serca i duszy. Wielu zostanie, tworząc młode, solidne kadry, wielu rozbije glowy o URZĄD, niektórzy machną reką bo sił i cierpliwości nie stanie...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.05.2009 23:58

Szkoda tylko, że posłowie dbają o prywatne interesy a nie w interesie ludzi :/
Tyle pieniędzy zmarnowanych z budżetu z pewnością by pomogło potrzebującym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.