Facebook Google+ Twitter

Przyznaliśmy nagrody za wakacyjny przewodnik Autorów W24. Zobacz, kto wygrał!

Lato minęło, czas więc zakończyć naszą wakacyjną akcję. Przysłaliście do nas masę tekstów i galerii, w których przedstawialiście miejsca warte odwiedzenia. Postanowiliśmy nagrodzić trzy najciekawsze materiały. Jakie?

 / Fot. Janina BieleńkoNagrodę przyznaliśmy Janinie Bieleńko za galerię: Nad dachami Wrocławia. Doceniamy oryginalny pomysł i interesujące opisy, "z których zawsze można się czegoś dowiedzieć", jak pisała Joanna Pachla :) Gratulujemy!

Jeśli już o Joasi Pachli mowa... Jej materiał: Wrocław: Hala stulecia i okolice był jednym z ciekawszych, jakie dostaliśmy w ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy. Wam też się podobał, co pokazuje ilość odsłon i komentarzy. Gratulujemy!

W gronie wyróżnionych znalazła się także Judyta Rykowska, która zabrała nas w podróż po Rogalinie. Lekko, przystępnie opisała zespół pałacowo-ogrodowy w Rogalinie, przenosząc czytelnika w czasie. Gratulacje!

Wszystkie nagrodzone Autorki otrzymują przewodnik dla dzieci po Warszawie: "Warszawa krok po kroku".


Poniżej prezentujemy wszystkie wakacyjne materiały:Tajemnicami Wrocławia podzieliła się z nami Janina Bieleńko w tekstach: Dziedziniec Ossolineum-Wrocław i Minifontanny we Wrocławiu, Szlakiem wrocławskich fontann, Nocne uroki Wrocławia. Piękne panoramy Tatr zobaczycie zaś w tekście: Krajobrazy Tatr okiem mieszczucha.

XVI-wieczny kościółek we wsi Sobota opisuje Tadeusz Stube: Kościół parafialny pw. Narodzenia NMP w Sobocie.

XVII i XVIII wieczne kościoły ryglowe opisuje Piotr Zabrocki w artykule: Rowerem do Nadziejowa.

Jesteście zainteresowani lokomotywami parowymi, niespotykanymi już maszynami, elementami starych mechanizmów? Marek Sokół zabierze Was w podróż do Parowozowni Kościerzyna.

Jeśli znajdziecie się na Śląsku, zajrzyjcie do Mikołowa, który przybliża Ewa Krzysiak w materiale: Mikołów. Miejsce, do którego warto wracać.

Fałków, Trzebnicę, karczmę w Jeleśni, Supraśl i zamek krzyżacki w Człuchowie przedstawia Robert Grzeszczyk w tekstach: Będziesz w Świętokrzyskiem, wstąp do Fałkowa, Trzebnica - Bazylika św. Jadwigi, Stara karczma w Jeleśni - zdjęcia, Supraśl. Warto go odwiedzić, Człuchów - tu był największy zamek krzyżacki.

Razem z Jadwigą Kowalczyk zwiedźcie: Węsiory - miejsce tajemniczej energii, Szymbark to nie tylko zwariowany domek, Wycieczka wakacyjna - zamek w Bytowie, Piekielny dom do góry nogami oraz Żarnowiec.

Kopalnię soli w Kłodawie prezentuje Piotr Żyła w artykule: Podróż do wnętrza ziemi - zdjęcia z Kłodawy.

Zamki i pałace to chętnie odwiedzane przez turystów obiekty. Joanna Kato przedstawia 2 tego typu miejsca: Pałac Krasków na Dolnym Śląsku... piękno, które trzeba zobaczyć i Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim. Warto go zwiedzić, Ewa Bielańska jedno: Park w Mosznej. Zobacz zdjęcia i Wnętrza moszeńskiego zamku. Zobacz zdjęcia i Isabella Degen również jedno: Bagno - Klasztor w Pałacu.

Tomasz Mazur przypomina o zabytku, mającym ogromne znaczenie w skali światowej. O co chodzi? O muzeum zegarów w Jędrzejowie.

Tajemnice parku w Książu zdradza Wam Barbara Romer Kukulska.

Na Spacer po Legionowie zaprasza Was Marek Krauss.

Po długich godzinach zwiedzania, warto chwilę odpocząć. Agnieszka Dworzańska zachęca do odwiedzin Schroniska wiecznie pachnącego szarlotką.

Wakacyjny wypad do Gdańska odradza Wam Karolina Maziarz. Dlaczego? Z powodu remontu gdańskich ulic. Szczegóły znajdziecie w tekście: Nie jedźcie do Gdańska. Mirek Suchodolski się z tym nie zgadza i zaprasza Was do Portu Gdańsk.

O Ziemi Miasteckiej, doskonałym miejscu aktywnego wypoczynku, opowiada Isabella Degen: Ziemia Miastecka. Isabella zachęca również do podziwiania piękna krajobrazów nad Jeziorem Głębokim.

Na Ściankę wspinaczkową w Bytomiu zaprasza Was Piotr A. Jeleń.

Do zwiedzania Krakowa zachęca Wiesław Tuszyński: Krakowskie wycieczki. Z Wiesławem zobaczycie także Nadwiślański park etnograficzny w Wygiełzowie oraz zamek Lipowiec w Wygiełzowie.

Urokliwe i spokojne miejsce 40 km od Wrocławia? Grzegorz Zarytkiewicz chętnie Wam zdradzi jego położenie: Wzgórza strzelińskie.

Miejsca, które warto zobaczyć na Starym Rynku przedstawia Dominik Rutkowski: Poznaj Poznań: Stary Rynek.

Mariusz Reczulski, wędrując po Polsce, trafił nad Zalew Sulejowski.

Czy istnieje miasto idealne? Według Ryszarda Jana Zagórskiego jest nim Zamość. Obejrzyjcie sami mury, bastiony i fosy i oceńcie.

Do prawosławnej cerkwii w Ciechocinku zabiera Nas Mirosława Kasowska: Prawosławna cerkiew w Ciechocinku. Mirosława opisuje również jedno z najchętniej odwiedzanych przez kuracjuszy miejsc: Fontanna Grzyb w Ciechocinku.

Rowerową wyprawę do Trzebnicy poleca Marek Sokół.

Do Zabrza zaprasza Jolanta Maria Budniak.

Śnieżkę majestatycznie górującą nad Karpaczem, zobaczcie z Ireną Kramorz.

Do Grzegorzowic zaprasza Robert Grzeszczyk.

Park Solankowy w Inowrocławiu zobaczcie z Judytą Rykowską.

Chroniąc się przed tropikalnymi temperaturami, koniecznie zajrzyjcie do "Kopalni Węgla" w Nowej Rudzie, którą opisuje Mariusz Witkowski.

Na Pojezierze Wschodniosuwalskie zaprasza Krzysztof Masłowski: Suwalszczyzna - kraina jak baśń.

A co powiecie na Roztocze? Drewniane cerkwie, malownicze progi skalne... brzmi dobrze? Zajrzyjcie do materiału Ryszarda Jana Zagórskiego: Roztoczańskie Szumy i pozostałości architektury drewnianej.

Dominik Rutkowski zaprasza na Maltę... do Poznania: Poznaj Poznań: Malta oraz do Dziwnówka.

Katarzyna Enerlich
zachęca do wyprawy na Mazury, do Pustnika, niewielkiej wsi niedaleko Mrągowa: Na ścieżkach przydeptanych ogrodem....

Mariusz Mazewski wędrował po Polsce. Zaprasza Was do Starego Sącza, skansenu wsi białostockiej, Morus i Pentowa, europejskiej wsi bocianiej.

Wycieczkę na Giewont zaproponował Krzysztof Ostanówko.

Joanna Kato wybrała się do Opactwa Cystersów w Lubiążu i do Ogrodu Japońskiego we Wrocławiu.

Katarzyna Haber przypomina, że wspaniałe wczasy można spędzić nie tylko za granicą, ale również nad polskim morzem. Wybrała się do Międzyzdrojów i nie żałuje!

Andrzej Wiosna z kolei jest wielkim miłośnikiem Tatr. Zajrzyjcie do galerii: Tatry - moja miłość. W góry wybrali się również Karolina Hermann: Tatry 2010. Nosal, Batyżowieckie Pleso, Gerlach, Morskie Oko..., Gerlach - wyprawa na szczyt szczytów oraz Patrycja Przychodzka: Cudze chwalicie, swego nie znacie. Zdjęcia polskich Tatr, Krzysztof Baraniak: Dolina Pięciu Stawów polskich, Fotograficzne wyprawy po Tatrach.

Beata Dymarska zaprasza Was do Sianowa w powiecie kartuskim: Cudze chwalicie, swego nie znacie - Sianowo i na Kaszuby: Cudze chwalicie, swego nie znacie - Węsiory.

Judyta Rykowska zabiera Was w podróż do Świnoujścia Z wizytą w Świnoujściu.

Jezioro Szmaragdowe w Szczecinie poleca Kacper Konarzewski: Szczecin. Spacer nad Jezioro Szmaragdowe.

Isabella Degen przybliża dla Was kulturalne i gospodarcze centrum ziemi dolnośląskiej: Wrocław - miasto moich wspomnień.

Do Gliwic zabiera Was Rajmund Czok: Zielone płuca Śląska - Gliwice.

Karolina Leja opowiada o Uniejowie, jednym z najstarszych miast w Polsce: Uniejów - miasto wody i rycerzy.

Wycieczkę nad Zalew Koronowski proponuje Maciej Grzegorczyk.

Bogdan Wegrzynek przedstawia Jezioro Rożnowskie: Jezioro Rożnowskie w różnych porach roku oraz most Jana Stacha w Znamirowicach: Nowosądeckie skarby. Most Jana Stacha w Znamirowicach.

Dziki raj niedaleko Warszawy - niemożliwe? A jednak! Obejrzyjcie galerię Mirosławy Kasowskiej: Dolina Wilgi - dziki raj blisko Warszawy.

Kazimierz Kolebuk zabiera Was w fotopodróż po Trzciance.

Zespół pałacowo-parkowy w Ostromecku przedstawia Andrzej Wiosna.

Czy Sandomierz to królewskie miasto? Odpowiedź znajdziecie w galerii Krystyny Urbańczyk: Sandomierz to królewskie miasto. Tu wszystko Ci służy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

mega spoznione - dziekuje :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym, szczególnie lubię wszelkie materiały o Wrocławiu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.10.2010 09:47

Gratulacje dla wszystkich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje dla nagrodzonych Pań, jak również wszystkich uczestników akcji. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje dla nagrodzonych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miło ze tylu znajomych nagrodzono. Gratuluję i pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje dla nagrodzonych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Serdecznie gratuluję:).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za wyróżnienie. Jest mi bardzo miło i zapraszam do Wrocławia. Będzie jeszcze następne lato i następne. Jesienią też je fajnie ;) Byle dalej od rozkopanych ulic.

link
Pozdrawiam, Janina

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na początek polecam Karpacz i Western City oraz Bolesławiec. - http://ion24.blogspot.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.