Facebook Google+ Twitter

Przyznano nagrodę im. Lecha Wałęsy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-29 18:26

Shadi Sadr oraz siostry Ladan i Roya Boroumand - irańskie działaczki na rzecz praw człowieka, wolności słowa i demokracji - odebrały dziś w Gdańsku Nagrodę Lecha Wałęsy. Nie odbieramy tej nagrody personalnie, jest ona skierowana do wszystkich kobiet w Iranie, które walczą z tamtejszym terrorem -mówiły laureatki.

Protest przeciwko gwałceniu praw człowieka w Iranie to wyzwanie globalne i dlatego też proszę o udzielenie nam pomocy" - powiedziała dziennikarka i prawniczka Shadi Sadr odbierając nagrodę.
Spotkanie z Lechem Wałesą to dla niej wielkie wyróżnienie - mówiła Shadi Sadr. Jej zdaniem Lech Wałęsa jest bardzo silnym i fantastycznym człowiekiem, ważnym symbolem dla tych wszystkich, którzy walczą i dla tych, którzy stawiają opór .

"Mam nadzieję, że ta nagroda zachęci was do dalszej walki. W tym regionie świata, z którego pochodzicie jest jeszcze wiele do zrobienia. Nam, Solidarności, też nie dawano wielu szans" - powiedział Wałęsa do laureatek. Dodał, że taki sposób dziękuje irańskim działaczkom i zachęca do dalszej walki.

Iranki otrzymały ozdobne plakiety i dyplomy, a także równowartość w złotych czeku na 100 tysięcy euro.

Nagrodę przyznaje kapituła, w której zasiadają: Lech Wałęsa, były prezydent Czech Vaclav Havel, były przewodniczący Rady Najwyższej Białorusi Stanisław Szuszkiewicz, minister spraw zagranicznych Francji Bernard Kouchner, były premier Jan Krzysztof Bielecki oraz były szef MSZ, obecnie pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego Władysław Bartoszewski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.