Facebook Google+ Twitter

Przyznano nagrody Filantrop Królewskiego Krakowa A.D. 2010

W sali reprezentacyjnej Urzędu Miasta Krakowa podsumowany został konkurs o tytuł Filantropa 2010 roku. Tytuł przyznaje prezydent Krakowa na wniosek Bractwa Filantropii. Wnioski zgłaszają różne instytucje i osoby prywatne.

Raz w roku przyznawany jest osobom fizycznym i instytucjom tytuł „Filantropa Krakowa A. D.” za poprzedni rok kalendarzowy. Tytuł ten przyznawany jest za szczególne zasługi udzielania pomocy potrzebującym na terenie Krakowa.

Przyznawane są maksymalnie trzy tytuły w dwóch kategoriach: za największe wsparcie finansowe potrzebujących, za efekty oraz formy i sposoby wspierania. Kryteria ustala oraz określa Wysoka Komisja Bractwa Filantropi.

Komisję Bractwa Filantropii powołuje prezydent Krakowa. Trudne jest zadanie Komisji, która musi wnikliwie i dokładnie sprawdzać i analizować każdą kandydaturę na Filantropa.

W tym roku już 11. raz Wysoka Komicja Bractwa Filantropii w składzie: przewodniczący Bogusław Kośmider - przewodniczący Rady Miasta Krakowa oraz członkowie Elżbieta Lęcznarowicz, zastępca prezydenta Krakowa, Barbara Nowak z Rady Miasta Krakowa, Krzysztof Klimczak dyrektor Wydziału Spraw Społecznych UM Kraków, Stanisław Zięba z Komisji Rodziny RM, Katarzyna Niedźwiedź i Beata Ciepła, po gorącej debacie rozstrzygnęła konkurs A. D. 2010.

Laureatami zostali :
1.Bahlsen Sp.zoo ze Skawiny. Jest to dawna firma o nazwie Skawińskie Zakłady Koncentratów Spożywczych. Firma od kiedy istnieje, wspiera liczne działania z dziedziny: kultury, sportu, edukacji oraz działalności charytatywnej. Z wielu instytucji oraz imprez jakie wspiera należy wymienić: Caritas Kraków, Teatr Groteska Dom Dziecka w Siebiorowicach.
2. Pani Małgorzata Rucka, która jest pedagogiem i logopedą, muzykologiem, terapeutą. Ma wspaniałe sukcesy z wielu dziedzin oraz organizacji imprez. Podaje przykłady: zespoły dziecięce Canto i Śpiewaki, Fundacja dr Clown.
3.Instytut Nafty i Gazu w Krakowie. Wnioskodawcą było Towarzystwo Chorych Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie. Instytut wspiera też inne fundacje i organizacje.

Laureaci otrzymali akty nadania tytułu Filantropa A. D. 2010, symboliczne berła (św. królowej Jadwigi ), znaczki Filantropa oraz miniaturowe statuetki upamiętniające XI Galę Filantropa Krakowa.

Natomiast pozostali kandydaci ubiegający się do tytułu Filantropa, otrzymali dyplomy i okolicznościowe statuetki z XI Gali Filantropa Krakowa. Pozostali kandydaci zgłoszeni do konkursu to: Pani Agnieszka Rokita, Apteka „Zdrowie”, Firma Tauron, Andrzej Pietrzykowski, Zakład Karny Kraków – Nowa Huta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.