Facebook Google+ Twitter

Przyznano nagrody Pulitzera 2013. Triumfują dziennikarze "New York Times"

Prestiżowe nagrody przyznawane przez jury, działające przy Wyższej Szkole Dziennikarstwa Uniwersytetu Columbia, zostały rozdane po raz kolejny.

 / Fot. www.wikipedia.orgW tym roku aż cztery nagrody przyznano dziennikarzom pracującym dla „New York Times".

David Barstow i Alejandra Xanic von Bertrab otrzymali nagrodę za materiały dotyczące łapówkarstwa, którego dopuściła się sieć marketów Wall Mart aby wypłynąć na rynku meksykańskim.

David Barboza z tej samej redakcji, wyróżniony został za ujawnienie i pokazanie korupcji na wysokich szczeblach rządu chińskiego, natomiast John Branch za opisanie narciarzy, którzy zginęli w lawinie oraz wytłumaczenie naukowe tego zjawiska.

Cała redakcja „New York Times” uhonorowana została nagrodą za materiały opisujące strategię firmy Apple i jej praktyk biznesowych i innych podobnych firm, dzięki którym można zobaczyć ciemniejszą stronę gospodarki.

W kategorii służby publicznej nagrodę przyznano dziennikowi z Florydy „Sun Sentiel” za opisanie policjantów, którzy poza służbą stawali się miłośnikami szybkiej jazdy samochodem, narażając życie innych ludzi.

Kolejne nagrody przyznano Philipowi Kennicott'owi z "The Washington Post" za eseje na temat sztuki, Bretowi Stephensowi z "The Wall Street Journal" za komentarze dotyczące amerykańskiej polityki wewnętrznej i zewnętrznej, zespołowi dziennika "The Denver Post” za obszerną relację na temat wydarzeń, które miały miejsce w kinie Aurora, gdzie zginęło 12 osób.

W kategorii literatury wyróżniono Adama Johnsona za powieść "Syn zarządcy sierocińca". Akcja powieści toczy się w Korei Północnej gdzie pomieszana jest fikcja z rzeczywistością i pomimo głodu, strachu korupcji ujawnia się także braterstwo oraz miłość. Pozostałe nagrody w tej kategorii trafiły do: Ayad Akhtar za sztukę „Disgraced” o pracowniku korporacji, który ukrywał swoje pakistańskie pochodzenie, Fredrika Logevalla za książkę “Embers of War: The Fall of an Empire and the Making of America's Vietnam”. Nagrodę przyznano książce w kategorii dzieł historycznych, która opisuje jak przez amerykańskich dowódców doszło do rozpoczęcia wojny w Wietnamie.

Tom Reiss / Fot. www.wikipedia.orgW kategorii biografie, nagrodę otrzymali: Tom Reiss, autor "The Black Count: Glory, Revolution, Betrayal, and the Real Count of Monte Cristo", Sharon Olds za utwory poetyckie zebrane w tomie "Stag's Leap", Gilbert King za książkę "Devil in the Grove: Thurgood Marshall, the Groveland Boys, and the Dawn of a New America" poruszającą temat nierówności rasowej i Caroline Shaw za utwór "Partita for 8 Voices" w kategori muzyka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.