Facebook Google+ Twitter

Przyznano nagrody „Trzeci wymiar innowacji”

Na Zamku Królewskim w Warszawie odbył się Forbes Executive Congress podczas którego rozdano nagrody „Trzeci wymiar innowacji”.

18 kwietnia przyznano nagrody przedsiębiorstwom, które najlepiej wykorzystują nowoczesne techniki projektowe 2D i 3D (dwu- i trójwymiarowe) do zwiększania innowacyjności swojej pracy i szukania lepszych rozwiązań. Oprogramowanie tego typu umożliwia usprawnianie wczesnych etapy projektowania.

Laureatami zostały:

1. Biuro Ekspertyz i Projektów Budownictwa Komunikacyjnego „Ekkom” Sp. z o.o. Firma dysponuje doświadczonymi specjalistami w zakresie projektowania dróg, inżynierii ruchu i ochrony środowiska. Jest w stanie proponować nowoczesne rozwiązania w zakresie tego typu budownictwa. Aby stale podnosić innowacyjność i jakość projektowania wykorzystuje nowe możliwości, które oferuje oprogramowanie projektowe AutoCAD Civil 3D. Właśnie dzięki niemu przedsiębiorstwo łatwo weryfikuje i optymalizuje poszczególne warianty rozwiązań. Zarówno jeśli chodzi o przebieg trasy, ochrony środowiska i krajobrazu jak i rachunku ekonomicznego. Innowacyjność dająca firmie dużą elastyczność jest bardzo istotna ze względu na to, że budownictwo komunikacyjne jest obecnie w fazie dynamicznego wzrostu.

2. Niras Polska. To inżynieryjne przedsiębiorstwo jako wiodącą stosuje platformę Revit. W tej chwili większość projektów realizuje wykorzystując Revit Structure. Opiera się na jednym modelu cyfrowym. Nowoczesne podejście do projektowania umożliwia tej firmie uzyskanie większej efektywności i wprowadzenie wielu innowacyjnych rozwiązań, a co za tym idzie również poszerzenie oferty świadczonych usług.

3. Transsystem SA. Ten producent i dostawca systemów transportu technologicznego oraz jeden z największych producentów konstrukcji stalowych efektywnie wykorzystuje nowe technologie projektowe do budowania swej przewagi nad konkurentami. Projekty mechaniczne realizuje za pomocą Autodesk Inventor. Różnorodne koncepcje sprawdzane są poprzez wizualizacje i symulacje. Uzgodnienia z klientem są krótkie, bo firma tworzy animacje. Kolejne propozycje rozwiązań weryfikowane są dzięki zastosowaniu prototypów cyfrowych.

Podczas spotkania na Zamku Królewskim obecni byli przedstawiciele menadżerowie z branży przemysłowej, architektoniczno-budowlanej, infrastruktury, a także naukowcy oraz przedstawiciele rządu i władz lokalnych. Gościem specjalnym była Carol Bartz – Executive Chairman of the Bard Autodesk. Podczas swojego wystąpienia stwierdziła, że minęły już czasy, kiedy gdy ktoś chciał odgrywać ważną rolę w innowacjach projektowych musiał jechać do Doliny Krzemowej albo Seattle. Podkreśliła, że dziś prototypy mogą być tworzone, testowane, weryfikowane i zarządzane w każdym miejscu na naszym globie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.