Facebook Google+ Twitter

Przyznano nagrody za najlepsze inwestycje 2007 roku

Waldemar Pawlak, wiceprezes Rady Ministrów i minister gospodarki, Jolanta Fedan, minister pracy i polityki społecznej, Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego oraz prezes PAiIIZ, Pawł Wojciechowski wręczyli nagrody dla trzech najważniejszych Inwestycji Roku 2007.

 / Fot. Toyota logo.Główna nagroda, czyli „Inwestycja Roku 2007” przypadła firmie Toyota Motor Manufacturing Poland, której inwestycja pochłonęła aż 145 milionów euro. Premier Pawlak osobiście wręczył nagrodę Kenji Manabe, który zjawił się na uroczystości w imieniu Toyoty.

Toyota Motor Manufacturing Poland swoją siedzibę ma w Wałbrzychu, gdzie produkuje skrzynie biegów i silniki benzynowe. Sukces tej firmy dowodzi, iż inwestycje w naszym kraju mogą pochodzić nawet z odległych państw, USA, czy z Dalekiego Wschodu.

 / Fot. Indesit logo.Nagrodę w drugiej kategorii „najwięcej miejsc pracy” wręczyła Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Wyróżnienie powędrowało do firmy Indesit Company Polska, która zatrudnia ponad 2500 pracowników. Na ręce dyrektora firmy Indesit, nagrodę złożyła minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak. Przypomnijmy, iż Indesit jest wiodącym na rynku polskim producentem lodówek i kuchenek z Łodzi.

 / Fot. Reutres logo.Ostatnia, trzecia nagroda w kategorii „usług nowoczesnych” przypadła firmie Reuters Europe S.A. O wręczenie nagrody poproszono minister nauki i szkolnictwa wyższego, Barbarę Kudrycką. Firma Reuters podjęła w ubiegłym roku decyzję o utworzeniu w Gdańsku nowego Centrum Danych dla obszaru językowego z Europy, Środkowego Wschodu i Afryki. Owe centrum ma stanowić bazę informacji gospodarczych i finansowych.

- Jak napisał marszałek Sejmu, pan Bronisław Komorowski w liście skierowanym specjalnie na to spotkanie: „Polska jest bowiem krajem ogromnych możliwości, w którym dostrzega się potrzebę tworzenia dobrego klimatu dla inwestycji - powiedział Paweł Wojciechowski, prezes PAIiIZ. - Mam nadzieję, że tę pozytywną opinię potwierdzą laureaci wręczanych dziś nagród .

Kilka słów o zwycięzcach
Toyota to jeden z największych producentów samochodów na świecie. W 2006 r. sprzedano ponad 8,8 mln modeli tej marki na pięciu kontynentach. Toyota znajduje się wśród 10 najlepszych światowych przedsiębiorstw na liście Fortune Global 500. Jest również najbardziej uznanym producentem samochodów, co zostało osiągnięte dzięki skoncentrowaniu się na zadowoleniu klienta. Nie bez znaczenia jest również system wartości obowiązujący w Toyocie, a mający swoje źródło w czasach, gdy w Japonii kształtowało się nowoczesne przedsiębiorstwo.

Indesit przedsiębiorstwem należącym do głównych producentów elektrycznego sprzętu AGD w Europie. Indesit posiada dwa zakłady zlokalizowane na terenach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (Łódź, Radomsko). Fabryka Indesit w Łodzi składa się z dwóch zakładów, jeden produkuje lodówki, a drugi kuchnie.

Reuters jest globalną firmą dostarczającą wiadomości i dane niezbędne do funkcjonowania rynków finansowych, mediów oraz przedsiębiorstw. Nasze informacje cechuje wiarygodność, szybkość, dokładność i bezstronność. Są one bardzo często podstawą podejmowania decyzji na całym świecie. Chociaż Reuters znany jest głównie jako największa na świecie agencja informacyjna, ponad 90 proc. przychodu firmy stanowi sprzedaż usług finansowych. Produkty Reutera używane są przez blisko 330.000 profesjonalistów rynków: akcji, obligacji, walutowych, pieniężnych, towarowych i energii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.