Facebook Google+ Twitter

Przyznano nagrody za naprawianie świata

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-30 17:47

Anna Janina Kloza i Andrew Beiter otrzymali drugą nagrodę imienia Ireny Sendlerowej "Za naprawianie świata". Wyróżnienie jest przyznawane nauczycielom, którzy wychowują w duchu tolerancji i poszanowania innych.

Inicjatorka nagrody Elżbieta Ficowska jest członkinią Stowarzyszenia Dzieci Holokaustu. Podkreśla, że współcześnie również można kontynuować dzieło Sprawiedliwych pośród Narodów Świata. Jej zdaniem ci nauczyciele, którzy pracują z dziećmi nad tym, żeby nie powtórzył się Holokaust, są nowym pokoleniem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.

Tegoroczna laureatka, nauczycielka z Białegostoku Anna Janina Kloza odbierając nagrodę powiedziała, że nauczanie o Holokauście to nie tylko poczucie solidarności z narodem żydowskim. Poza empatią i budzeniem wrażliwości to także pomaganie uczniom, aby stali się ludźmi w najlepszym znaczeniu tego słowa.
Tegorocznych laureatów wybrała kapituła konkursu w Stanach Zjednoczonych i Polsce. Pierwszą nagrodę przyznała sama Irena Sendlerowa.

Irena Sendlerowa w trakcie drugiej wojny światowej, w ramach Rady Pomocy Żydom "Żegota", uratowała blisko 2 i pół tysiąca dzieci z warszawskiego getta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.