Facebook Google+ Twitter

PŚ: Czterech Polaków w niedzielnym konkursie skoków w Lahti

W piątek odbyły się kwalifikacje do niedzielnego konkursu w Lahti zaliczanego do klasyfikacji Pucharu Świata. Nasz kraj będzie reprezentować czwórka skoczków. Jutro odbędzie się konkurs drużynowy.

Adam Małysz / Fot. Tadeusz MieczyńskiZ pięciu polaków startujących w kwalifikacjach do niedzielnego indywidualnego konkursu w Lahti, zobaczymy czwórkę. Obok Adama Małysza i Kamila Stocha, którzy nie musieli się kwalifikować, bo znajdują się w czołowej dziesiątce, zobaczymy także Piotra Żyłę i Tomasza Byrta. Nie udało się przebrnąć przez kwalifikacje Stefanowi Hula, który całkowicie zepsuł swój skok.

Jako pierwszy z naszych reprezentantów skakał Tomasz Byrt. Młody skoczek uzyskał odległość 115,5 metra co dało 26. miejsce. Nieco lepszy skok zaliczył Piotr Żyła, który za 116,5 metra zajął 20. miejsce.

Najlepszy w kwalifikacjach okazał się Norweg Anders Bardal, który uzyskał 125,5 metra i zwyciężył w kwalifikacjach. Czołowa dziesiątka skakała z obniżonego rozbiegu. Kamil Stoch skoczył 118,5 a Adam Małysz 125,5 metra, co jest dobrym prognostykiem na weekendowe konkursy.

W kwalifikacjach nie skakali Thomas Morgenstern (lider Pucharu Świata), Gregor Schlierenzauer, Andreas Kofler, a także Martin Koch.

Plan konkursów w Lahti:

11 marca:
16.00 oficjalny trening
18.00 kwalifikacje

12 marca:
15.15 seria próbna
16.00 pierwsza seria konkursowa

13 marca:
14.00 seria próbna
15.00 pierwsza seria konkursowa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.