Facebook Google+ Twitter

PŚ Engelberg: Świetne kwalifikacje, sześciu Polaków w konkursie!

Świetne kwalifikacje do konkursu Pucharu Świata w Engelbergu w wykonaniu polskich skoczków. Wszystkim udało się awansować do jutrzejszych zawodów! Najlepiej spisał się Kamil Stoch, który zajął 4. miejsce.

Kamil Stoch / Fot. Bjoertvedt/ WikipediaKwalifikacje wygrał Słoweniec Peter Prevc (131,5 m), drugi był Norweg Tom Hilde (140 m), trzecie miejsce zajął również reprezentant Słowenii Jaka Hvala (125,5 m). Trzech polskich skoczków znalazło się w czołowej dwudziestce kwalifikacji do jutrzejszego konkursu Pucharu Świata w szwajcarskim Engelbergu. Najlepiej z Polaków spisał się powracający do kadry Kamil Stoch (4. miejsce), który skoczył 127,5 m. Polakowi posłużyły zatem ubiegłotygodniowe treningi w Ramsau. Maciej Kot skoczył nawet jeszcze dalej - 128 m (7.miejsce), ale dostał gorsze od Stocha noty za styl. Dobry skok oddał Klemens Murańka - 122,5 m (11. miejsce)

Z pozostałych naszych reprezentantów kwalifikację do jutrzejszych zawodów uzyskali także Piotr Żyła - 121,5 m (28. miejsce) oraz Dawid Kubacki 120 m (32. miejsce). Najsłabiej spisał się Krzysztof Miętus, który skoczył 115,5 m (37. miejsce), jednak pozwoliło mu to awansować do konkursu głównego.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.