59838 miejsce

PŚ: Kamil Stoch na podium! Wygrana Koflera. Bardzo dobry Żyła

Kamil Stoch zajął 3. miejsce w konkursie w Pucharu Świata w skokach narciarskich w norweskim Lillehammer. Zawody wygrał Austriak, Andreas Kofler, odnosząc tym samym drugie zwycięstwo w tym sezonie. Na drugim miejscu konkurs ukończył Niemiec Richard Freitag. 11. miejsce zajął Piotr Żyła.

Czy Kamil Stoch będzie w stanie regularnie stawać na podium w Pucharze Świata? / Fot. EPA/GEIR OLSENW sobotę zobaczyliśmy w konkursie siedmiu reprezentantów Polski, którzy udanie przebrnęli przez kwalifikacje. Byli to Jan Ziobro, Stefan Hula, Piotr Żyła, Krzysztof Miętus, Maciej Kot, Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Ten ostatni miał zapewniony awans z racji tego, iż zajmuje miejsce w 1. dziesiątce PŚ.

Po pierwszej serii konkursu w Lillehammer prowadził Andreas Kofler. Lider klasyfikacji Pucharu Świata poszybował na odległość aż 105 metrów, co było nowym rekordem skoczni olimpijskiej w Lillehammer. Drugie miejsce zajmował Richard Freitag po skoku na 95,5 metra. Na trzeciej pozycji sklasyfikowany był Czech, Roman Koudelka, który lądował pół metra przed punktem HS skoczni. Na kolejnych miejscach plasowali się Lukas Hlava (96,5 metra) oraz Jernej Damjan (97,5 metra).

Czytaj również: PŚ: Dominacja Austriaków w Kuusamo. Dobry występ Stocha!

Do finału awansowała trojka naszych zawodników. Najlepszym z biało-czerwonych był Kamil Stoch, który zajmował 11. miejsce po skoku na 90 metrów. Piotr Żyła (92 metry) zajmował 21. lokatę, Maciej Kot awansował do drugiej serii z wynikiem 87 metrów (23. miejsce). Pozostali Polacy: Stefan Hula, Jan Ziobro, Krzysztof Miętus i Dawid Kubacki oddali słabsze skoki i nie zdołali awansować do drugiej serii.