7216 miejsce

PŚ siatkarzy: Mocne otwarcie Polaków. Polska - Kuba 3:0

Reprezentacja Polski siatkarzy pokonała Kubę 3:0 (21, 23, 16) w pierwszym meczu Pucharu Świata, rozgrywanego w Japonii. Najlepszym siatkarzem spotkania został Zbigniew Bartman.

Reprezentacja Polski / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Polska_Reprezentacja_Siatkarska_2008_Pozna%C5%84.jpg Początek spotkania był wyrównany. Od stanu 5:5 Kubańczycy zaczęli popełniać proste błędy i Polacy szybko odskoczyli na kilka punktów. Biało-czerwoni grali bardzo spokojnie i mądrze, schodząc na drugą przerwę techniczną prowadząc 16:11. Zagumny świetnie poprowadził grę do końca i Polacy pewnie zwyciężyli seta 25:21.

Początek drugiego seta podobny do pierwszego, ale tym razem to Polacy zaczęli popełniać błędy. Kubańczycy szybko odskoczyli na trzy punkty (11:8). Na szczęście nasza reprezentacja zaczęła szybko odrabiać straty, dzięki kapitalnej grze Winiarskiego, wychodząc na prowadzenie 16:13, a następnie 20:15. Wydawało się, że nic już się w tym secie nie może stać złego, jednak znowu naszej drużynie zdarzył się przestój, tracąc kilka punktów z rzędu. Kubańczycy zbliżyli się do stanu 21:20, ale to Polacy zachowali jednak więcej zimnej krwi i wygrali tę partię 25:23.

Trzeciego seta Polacy zaczęli od mocnego uderzenia, wychodząc na prowadzenie 5:0, a następnie 8:3. Nasza drużyna nie zamierzała na tym poprzestać i sukcesywnie powiększała przewagę 18:10, 22:11. Do końca nic już się nie zmieniło i Polska rozbiła Kubę do 16, wygrywając cały mecz 3:0.

To było znakomite spotkanie w wykonaniu biało-czerwonych. Polacy zagrali niezwykle spokojnie, konsekwentnie, pewni swoich umiejętności. W każdym elemencie nasza drużyna zagrała na dobrym poziomie, pokazując wyższość nad reprezentacją Kuby.

Skład reprezentacji Polski: Zagumny, Bartman, Kubiak, Winiarski, Nowakowski, Możdżonek, Ignaczak (libero)

Jutro Polska zmierzy się z Serbią, która dzisiaj niespodziewanie przegrała z Argentyną 0:3.