6778 miejsce

PŚ siatkarzy. Po wygranej w Włochami tylko punkt od Londynu

Po zwycięstwie nad reprezentacją Włoch, w pierwszym meczu ostatniej rundy Pucharu Świata, biało-czerwoni potrzebują jeszcze punktu lub przegranego seta naszych piątkowych rywali aby zapewnić sobie olimpijski awans.

/ Fot. PAP/Jacek KostrzewaPiątkowy mecz był dla obu zespołów pierwszą szansą na zapewnienie sobie paszportów do Londynu. Obie reprezentacje spotkały się w tym roku czterokrotnie. Jednak to Włosi wygrali wszystkie mecze górując w nich zdecydowanie nad Polakami. Była zatem niebywała szansa do rewanżu na wicemistrzami Europy.

Spotkanie lepiej rozpoczeli podopieczni Mauro Berruto, którzy szybko objęli prowadzenie. Polacy jednak odrobili straty i do drugiej przerwy technicznej na parkiecie trwała walka punkt za punkt. Potem zaczęły się kłopoty naszych siatkarzy, którzy nie potrafili zatrzymać brylującego jak zawsze w ekipie Italii Michała Łasko. I Azzurri objęli kilku punktowe prowadzenie które powiększyli jeszcze w końcówce seta dominując nad biało-czerwonymi. Wygranego przez rywali seta do 17 zakończył trudną zagrywką Zaytsev.

Druga odsłona to już lepsza gra podopiecznych Anastasiego, którzy znacznie poprawili swoja skuteczność w ataku co pozwoliło im wyjść na prowadzanie 8:6. Po przerwie technicznej Polacy przegrali jednak pięć kolejnych piłek nie mogąc sobie poradzić z przeciwnikiem. To pozwoliło Włochom na objecie prowadzenia. W dalszej części partii nasi siatkarze nadal prezentowali się bardzo słabo w niczym nie przypominając drużyny z poprzednich meczów. W naszej ekipie nie istniało w ogóle przyjęcie, a pojedyncze ataki nie robiły wrażenia na przeciwniku. Rywale zaś nadal grali konsekwentnie i przy tym bardzo dokładnie zwiększając wypracowane wcześniej prowadzenie do sześciu oczek 21:15. Polacy próbowali jeszcze walczyć i zmniejszyli przewagę Włoch do trzech punktów. Jednak to było wszystko na co było stać biało-czerwonych w tej odsłonie wygranej przez Italię 25:20.