3308 miejsce

PŚ siatkarzy. Polacy przegrali z Brazylią, ale jadą do Londynu

Reprezentacja Polski siatkarzy przegrała 2:3 (25:18, 25:21, 18:25, 19:25, 12:15) z Brazylią w przedostatniej kolejce Pucharu Świata w Japonii. Dwa wygrane sety zapewniły jednak biało-czerwonym olimpijski awans.

/ Fot. PAP/Jacek KostrzewskiW pierwszym secie tylko tylko na początku Canarinios byli w stanie dotrzymać tempa dobrze grającym Polakom. Kapitalna zagrywka Zbigniewa Bartmana i szczelny blok sprawiły, że biało-czerwoni wyszli na prowadzenie 8:6. A po pierwszej przerwie technicznej nasza przewaga wzrosła do czterech oczek. Brazylijczycy grali bardzo niepewnie mając problemy z przyjęciem zagrywki, przy tym popełniając wiele błędów, co sprawiło, że w drugiej części pierwszej odsłony Polacy kontrolowali grę ostatecznie pewnie zwyciężając 25:18.

Drugi set. Wyrównana walka do drugiej przerwy technicznej. Po wznowieniu gry długo toczyła się gra punt za punkt. Przed drugim czasem, skutecznym blokiem popisali się biało-czerwoni, a zaraz potem błąd w ataku popełnił Sidao i podopieczni Andrei Anastasiego wyszli na dwa oczka przewagi. O tego momentu Polacy prezentowali się bardzo dobrze zdecydowanie górując nad przeciwnikiem. Przewaga naszej reprezentacji rosła z każdą akcją. Końcówka partii była prawdziwym popisem gry Polaków, którzy świetnie atakowali i kończyli kontrę za kontrą. Ostatni punkt skutecznym blokiem zdobył Bartosz Kurek dając na wygraną 25:21. Zapewniając tym samym olimpijski awans oraz podium w Pucharze Świata.

Trzeci set rozpoczął się od zdecydowanego prowadzenia naszych siatkarzy, którzy na pierwszą przerwę techniczną schodzili z przewagą trzech punktów 8:5, a po wznowieniu gry prowadzenie sukcesywnie wzrastało. Od stanu 13:8 jednak coś zacięło się w grze naszej drużyny. Polacy stracili sześć punktów z rzędu i przegrywali już jednym oczkiem (13:14). To pozwoliło Brazylijczykom odzyskać pewność siebie i kontrolując grę pewnie zwyciężyć 25:18 zachowując szanse na korzystny wynik meczu.