MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

PŚ siatkarzy. Polska - Kuba. Świetny mecz i wygrana na początek

Reprezentacja Polski pokonała Kubę 3:0 (25:21, 25:23, 25:16) w swoim pierwszym meczu Pucharu Świata siatkarzy. Biało-czerwoni rozegrali doskonały mecz, świetnie rozpoczynając rywalizację o kwalifikację olimpijską.

Od początku meczu z Kubą na parkiecie dominowali biało-czerwoni. Od objęcia prowadzenia 3:2, po asie serwisowym Zbigniewa Bartmana, nie oddaliśmy pola rywalom już do końca tej partii. Kubańczycy popełniali bardzo dużo błędów, oddając sporo punktów bez walki, psując zagrywki bądź atakując w aut. Na drugą przerwę techniczną podopieczni Anastasiego schodzili z pięciopunktową przewagą i choć Kubańczycy zbliżyli się na moment, Polacy szybko odzyskali punkty.W dalszej części seta, mimo ambitnej postawy rywali, to nasi siatkarze kontrolowali grę i pewnie wygrali pierwszą partię do 21.

Drugi set miał zgoła inny przebieg. Od początku mieliśmy walkę punkt za punkt i to rywale na pierwszej przerwie technicznej prowadzili jednym punktem, a chwilę później było już 12:9, co zapowiadało zaciętą rywalizację. Nic jednak takiego nie miało miejsca, bowiem Polacy szybko uporządkowali grę i zaczęli seryjnie zdobywać punkty, najpierw doprowadzając do remisu 12:12, a następnie po kontynuacji dobrej gry, obejmując prowadzenie 16:13 na drugiej przerwie. Końcówka seta była już podobna do tej z poprzedniej partii. Biało-czerwoni osiągnęli pięciopunktową przewagę i wytrzymując napór rywali, obronili się i wygrali do 23.

Trzeci set to już prawdziwy koncert gry naszych reprezentantów, którzy po pierwszych pięciu akcjach wyszli na prowadzenie 5:0. Doskonałą serię gry miał Michał Winiarski, nie do zatrzymania był też Michał Kubiak i na drugiej przerwie technicznej Polska prowadziła już 16:9. Końcówka seta to rozpaczliwa obrona rywala, i konsekwentna gra naszych orłów. Spotkanie zakończył skutecznym atakiem po skosie Zbigniew Bartman.

W poniedziałek Polska zmierzy się z Serbią, aktualnym mistrzem Europy.

Polska: Paweł Zagumny, Zbigniew Bartman, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Michał Winiarski, Michał Kubiak, Krzysztof Ignaczak (libero)

Kuba: Wilfredo Leon, Yassel Perdomo, Henry Bell, Isbel Mesa, Yosmany Diaz, Fernando Hermandez, Keibel Gutierrez (libero) oraz Sem Estrada, Yordan Bisset, Raydel Hierrezuelo, Rolando Cepeda

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?