PŚ siatkarzy: Sensacyjna porażka USA z Portoryko!

Wczorajsi pogromcy mistrzów świata - Amerykanie, dość niespodziewanie przegrali z dużo niżej notowanym Portoryko.

Kat Soto

Po wczorajszej wygranej USA nad Brazylią wszyscy spodziewali się łatwego zwycięstwa nad wicemistrzami Ameryki Północnej. Jednak Portorykańczycy oddali Amerykanom tylko 2. seta i cały mecz wygrali 3:1! Ojcem tego sukcesu jest z pewnością najlepiej punktujący zawodnik ostatnich MŚ, Hector Soto. Ten, na co dzień grający w Japonii siatkarz, zdobył aż 29 punktów i był najlepiej punktującym graczem swojego zespołu. W drużynie USA najlepiej zagrał ponownie William Priddy (16 punktów). Było to już drugie zwycięstwo ekipy z Portoryko w tym turnieju.

Kolejna wygrana Bułgarów i Rosjan

Obok Portoryko tylko Rosja i Bułgaria nie przegrały meczu w Pucharze Świata. "Sborna" po wczorajszej łatwej wygranej z Argentyną, równie gładko pokonała ekipę Australii 3:0. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Igora Korneeva zdobywcę 13 punktów. Z Australijczyków ponownie najlepszy okazał się Paul Carroll (16 punktów). Bułgarzy natomiast oddali tylko jednego seta mistrzom Afryki, Egipcjanom. Najlepszym zawodnikiem meczu uznano wprowadzonego z ławki Teodora Aleksiewa. Egipt nie wygrał jeszcze żadnego meczu.

Pierwsze zwycięstwa Japonii i Argentyny

Gospodarze turnieju po wczorajszej przegranej w tie-breaku z Tunezją dziś łatwo w trzech setach pokonali zespół, który znalazł się na tym turnieju dzięki dzikiej karcie - Koreę Południową (druga porażka). Najwięcej punktów zdobył Ishijima (16). Argentyńczycy pokonali natomiast właśnie Tunezję 3:1. Bohaterem meczu został Marcos Milinkovic, który zdobył, aż 28 punktów.

Takiej gry oczekujemy

Wczorajszą porażkę zmazała dziś natomiast Brazylia. Mistrzowie Świata pokonali 3:0 aktualnych Mistrzów Europy, Hiszpanów. Jedynie w pierwszym secie zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego postawili opór, przegrywając jednak ostatecznie tę partię do 28. W kolejnych odsłonach Brazylijczycy nie dali szans swoim przeciwnikom. Najlepszym zawodnikiem wybrano zdobywcę 18 punktów André Nascimento. Zaledwie jeden punkt mniej zdobył Hiszpan Guillermo Falasca. Dla Hiszpanii była to druga porażka w turnieju.