Facebook Google+ Twitter

PŚ: Sikora czwarty, bezkonkurencyjny Svendsen

Podobnie jak podczas sprintu w Oestersund, w zawodach Pucharu Świata w Biathlonie rozgrywanych w austrackim Hochfilzen, Tomasz Sikora był najlepszym biegaczem ze wszystkich zawodników, ale mylił się na strzelnicy. Ostatecznie Polak wylądował tuż za podium.

W biegu na dystansie 10 km w austriackiej miejscowości Hochfilzen najlepszy okazał się Norweg Emil Hegle Svendsen, który dzięki bezbłędnemu strzelaniu i bardzo dobremu biegowi zdecydowanie pokonał bezpośrednich rywali – Rosjanina Iwana Czerezowa (+26,3 s; 1 karna runda) i Norwega Aleksandra Osa (+32,6 s; 1 karna runda). Tomasz Sikora mylił się dzisiaj dwukrotnie w strzelaniu na stojąco, jednak straty do czołówki nadrabiał zdecydowanie najszybszym biegiem. Po drugim strzelaniu Polak ruszał na trasę z 9. czasem. Wtedy rozpoczął ambitną pogoń za najlepszymi, która przyniosła bardzo dobry efekt. Sikora wyprzedził aż pięciu rywali, a do podium zabrakło mu zaledwie 3,3 s, choć jak wspomnieliśmy, biegowo był zdecydowanie najlepszy. Svendsen stracił w tym elemencie do Polaka 15 sekund, Czerezow – 17 s, zaś Os – ponad 20 s.

Ponownie świetny bieg naszego reprezentanta pozwala jednak z optymizmem oczekiwać sobotniego biegu pościgowego. Przed tygodniem to właśnie Polak zdystansował rywali w tej konkurencji. W sobotę będzie jednak bardzo ciężko pokonać Emila Hegle Sevndsena, który ma nad polakiem aż 35,9 s przewagi. A dzięki piątkowemu zwycięstwu umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej PŚ i nad drugim Sikorą ma już 30 punktów przewagi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.