PŚ: Świetny Stoch drugi w Sapporo! Kolejny raz Ito wygrywa

Bardzo udanie zakończył się drugi konkurs Pucharu Świata w japońskim Sapporo dla Kamila Stocha. Polak po raz drugi w ten weekend stanął na podium. Tym razem uplasował się na drugiej pozycji. Na skoczni Okurayama ponownie wygrał Daiki Ito.

W niedzielę o godzinie 2 rozegrany został drugi konkurs w japońskim Sapporo. Po raz drugi triumfował zawodnik gospodarzy, Daiki Ito. Kolejne znakomite zawody zaliczył Kamil Stoch, który zakończył zawody na drugim miejscu. Trzecia lokata przypadła liderowi Pucharu Świata, Andreasowi Koflerowi.

Przed konkursem zostały rozegrane kwalifikacje, które przebrnęli wszyscy z naszych reprezentantów. O godzinie 2 czasu polskiego rozpoczęto pierwszą serię konkursową, w której nie miał sobie równych Kamil Stoch. Polak poszybował na 131,5 metr i prowadził po pierwszej odsłonie przed Richardem Freitagiem i Daiki Ito. Do finałowej 30. zakwalifikowali się także Maciej Kot, Piotr Żyła i Krzysztof Miętus. Ta sztuka nie udała się Stefanowi Hula, który uzyskał zaledwie 95 metrów i pożegnał się z dalszą rywalizacją.

Drugą serię rozpoczął 30. po pierwszym skoku, Krzysztof Miętus, który tym razem oddał skok na odległość 128 metr i ostatecznie zajął 20. miejsce. Drugim, który pojawił się na belce startowej, był Piotr Żyła, który skoczył zaledwie 110,5 metr i zajął ostatnie, 30. miejsce. Nieco lepiej wypadł Maciej Kot, który skokiem na odległość 107 metrów zapewnił sobie 28. pozycję. W drugiej serii znakomite skoki oddali Daiki Ito i Andreas Kofler. Austriak poszybował na 135. metr i objął prowadzenie. Dopiero Daiki Ito zdołał wyprzedzić lidera Pucharu Świata, skacząc 137 metrów. Ostatnim zawodnikiem, który stanął na belce startowej był Kamil Stoch. Polak skoczył ponownie 131,5 metr i przegrał z Ito o przeszło 2 punkty.

Kamil Stoch dzięki znakomitym skokom w Sapporo wskoczył na 5. miejsce w Klasyfikacji Generalnej Pucharu Świata. Kolejne zawody w Val die Fiemme.