Facebook Google+ Twitter

PŚ: Udane kwalifikacje dla Polaków w Harrachowie. Hula trzeci!

W czwartek odbyły się kwalifikacje do piątkowego konkursu w Harrachowie. Dobrze spisali się Polacy, Aż sześciu naszych reprezentantów zobaczymy w piątkowych zawodach. Trzecie miejsce w kwalifikacjach zajął Stefan Hula.

Bardzo udane kwalifikacje zaliczyli biało-czerwoni w Harrachowie, gdzie już w piątek odbędzie się pierwszy z trzech konkursów zaliczanych do Pucharu Świata. Oprócz Piotra Żyły i Kamila Stocha, którzy nie muszą się kwalifikować, gdyż znajdują się w pierwszej dziesiątce w klasyfikacji generalnej, zobaczymy czwórkę pozostałych naszych reprezentantów.

Na skoczni w Harrachowie o punkcie konstrukcyjnym k-125 metrów zobaczymy także Macieja Kota, który w kwalifikacjach zajął ostatnie premiowane miejsce do jutrzejszego konkursu. Krzysztof Miętus uplasował się na 24. pozycji. Dobre skoki oddali dwaj pozostali Polacy. Dawid Kubacki skoczył 119,5 metra co dało ostatecznie 17. miejsce. Znakomity występ zaliczył Stefan Hula, który oddał skok na odległość 133 metrów i przez większą część kwalifikacji prowadził. Ostatecznie Stefan zajął trzecie miejsce.

Kwalifikację wygrał Norweg Vegard-Haukoe Sklett, który skoczył 128,5 metra dostając lepsze noty od Stefana Huli. Druga pozycja przypadła Tomowi Hilde, który skoczył metr bliżej od zwycięzcy.

Swoje skoki oddali także Piotr Żyła i Kamil Stoch. Z pierwszej "10" najdalej skakali Gregor Schlierenzauer, który lądował na 137. metrze. Z dobrej strony pokazał się także Richard Freitag, który skoczył 133,5 metra. Nasi reprezentanci wypadli przeciętnie. Piotr Żyła skoczył 122,5 metra, a Kamil Stoch 124 metry. Jutro pierwszy konkurs w Harrachowie.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dobrze byłoby gdyby do Kamila i Piotrka dołączył jeszcze Stefan. Mam nadzieję, że naszym uda się utrzymać pozycję w pierwszej "10".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.