Facebook Google+ Twitter

PŚ w biathlonie kobiet. Świetny występ Polek w Hochfilzen

Krystyna Pałka oraz Magdalena Gwizdoń znalazły się w w czołowej szóstce podczas piątkowych zawodów biathlonowego Pucharu Świata w austriackim Hochfilzen.

biathlonowe zawody Pucharu Świata kobiet / Fot. U.S Army/ WikipediaW konkurencji sprintu na dystansie 7,5 km najlepsza okazała się Daria Domarczewa. Reprezentantka Białurusi na mecie o 4,7 s. wyprzedziła Kaisę Makarainen z Finlandii oraz o 12,9 s. liderkę klasyfikacji generalnej Torę Berger z Norwegii.

Świetne miejsca zajęły Polki, najlepsza z nich Krystyna Pałka dotarła do mety na piątym miejscu ze stratą 29.3 s. Tuż za nią zawody ukończyła Magdalena Gwizdoń. Dobrze wypadły również pozostałe nasze reprezentantki. Weronika Nowakowska-Ziemniak zajęła 19. miejsce, Paulina Bobak ukończyła zawody na 25. pozycji. Zawiodła jedynie Agnieszka Cyl - 55. miejsce, Polka dotarła na metę jako ostatnia.

Jak informuje strona internetowa biathlon.pl był to najlepszy wynik reprezentantek Polski w historii tej konkurencji. Dzięki bardzo dobremu występowi w austriackich zawodach, Krystyna Pałka awansowała na 5. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Zarejestruj się i napisz artykuł[/b]
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.