Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29343 miejsce

PŚ w biathlonie. Tomasz Sikora na 3 miejscu!

W rozegranych dzisiaj w Oberhofie biathlonowych zawodach Pucharu Świata w biegu masowym na dystansie 15 km zwyciężył Norweg Ole Einar Bjoerndalen. Tomasz Sikora po serii niepowodzeń przełamał się i zajął wysokie trzecie miejsce.

Tomasz Sikora / Fot. http://en.wikipedia.org/wiki/File:Sikora1_d.jpgW niemieckim Oberhofie w niedzielę po raz pierwszy w tym sezonie rozegrano bieg masowy na dystansie 15 km. W zawodach tych wystartowali wyłącznie biathloniści z najlepszej "trzydziestki" w klasyfikacji generalnej Pucharu Śwaita.

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się dziś nasz najlepszy biathlonista, Tomasz Sikora. Już podczas pierwszego strzelania Polak był bezbłędny i zajmował wysokie siódme miejsce. Prowadził natomiast również bezbłędny Ole Einar Bjoerndalen.

Podczas drugiego strzelania Norweg zaliczył jeden niecelny strzał, ale nadal prowadził w biegu. Sikora ponownie strzelał bezbłędnie i wysunął się na drugie miejsce, tuż za Bjoerndalenem. Na trzecim strzelaniu Polak potwierdził swoją dzisiejszą dobrą dyspozycję i mając jedno pudło nadal znajdował się tuż za Wikingiem.

W czwartym strzelaniu, w pozycji stojącej, Tomasz Sikora zestresował się i oddał dwa niecelne strzały. Jednak przy słabej formie strzeleckiej innych biathlonistów ukończył bieg na trzeciej pozycji, potwierdzając, że kryzys formy ma już za sobą.

Na pierwszym miejscu dzisiejsze zawody ukończył legendarny już norweski biathlonista Ole Einar Bjoerndalen, odnosząc swoje 92. zwycięstwo w karierze w Pucharze Świata. Drugie miejsce zajął Amerykanin Tim Burke, obejmując tym samym ponownie prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Tomasz Sikora znajduje się w tym rankingu na miejscu 18., a Ole Einar Bjoerndalen na 6.

Wyniki biegu na 15 kilometrów.
Klasyfikacja generalna


Źródło: Na żywo TVP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Znowu dużo sportu na stronie głównej, ale tekst o jego roli w Wiadomościach24, nie spotkał się ze specjalnie dużym odzewem...
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.