PŚ w biathlonie.Tomasz Sikora wraca do formy!

Rosjanin Jewgienij Ustiugow wygrał niedzielny bieg pościgowy na 12,5 km podczas biathlonowych zawodów PŚ w Pokljuce. Tomasz Sikora ukończył zawody 16. miejscu

Ustiugow do niedzielnego wyścigu startował z siódmego miejsca, które zajął we wczorajszym biegu sprinterskim. Zwycięstwo w Pokljuce to największy sukces w karierze 24-letniego Rosjanina. Nowym liderem klasyfikacji generalnej został Amerykanin Tim Burke.

Biathlonista AZS AWF Katowice, Tomasz Sikora, zaprezentował swą wyśmienitą formę biegową, awansując o 27 pozycji. Startował z 43. pozycji , którą zajął wczoraj w sprincie. Tomasz Sikora zajmuje obecnie 29. miejsce.

Jeśli tylko nasz mistrz zdąży ustabilizować formę przed igrzyskami to możemy być spokojni o wynik w Vancouver.

Źródło:sport.tvp.pl