Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7666 miejsce

PŚ w biegach. Historyczne osiągnięcie Pellegrino

Włoski biegacz narciarski Federico Pellegrino odniósł trzecie z rzędu, trzecie w tym sezonie i trzecie w karierze zwycięstwo w sprincie techniką dowolną w ramach konkurencji Pucharu Świata (PŚ).

Federico Pellegrino (ITA) / Fot. Nicole Maquignaz/ FALW niedzielę w rosyjskim Rybińsku Federico Pellegrino wygrał sprint stylem dowolnym, zostając pierwszym biegaczem narciarskim w historii, który zwyciężył w Pucharze Świata w trzech z rzędu konkurencjach sprinterskich "łyżwą". Wcześniej ta sztuka udała się Włochowi w grudniu w szwajcarskim Davos oraz na początku stycznia podczas Tour de Ski w szwajcarskim Val Muestair.

Wskazane zwycięstwa Pellegrino są również jego pierwszymi wygranymi w karierze w Pucharze Świata. 24-letni Włoch będzie miał możliwość poprawienia swojego rekordu 7 marca w fińskim Lahti. Należy jednak zaznaczyć, że w przeszłości zdarzyło się, że ten sam zawodnik był najlepszy w trzech kolejnych sprintach techniką dowolną, ale dwa z nich rozegrano w ramach Pucharu Świata, a jeden podczas igrzysk olimpijskich. Miało to miejsce w 2006 roku, a tym narciarzem był Szwed Bjoern Lind.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.