Facebook Google+ Twitter

PŚ w biegach: Kowalczyk wygrywa na Rogli!

Justyna Kowalczyk pod nieobecność głównej rywalki Norweżki Marit Bjoergen pewnie wygrała sobotni bieg 10 km ze startu wspólnego techniką klasyczną odnosząc pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata w tym sezonie.

Na starcie biegu na 10 kilometrów w słoweńskim Rogli zabrakło Marit Bjoergen, która z powodu choroby zrezygnowała ze startu w tych zawodach. Do biegu przystąpiły cztery reprezentantki Polski. Oprócz Kowalczyk były to Paulina Maciuszek, Ewelina Marcisz i Sylwia Jaśkowiec.

 / Fot. PolskapresseBieg był prawdziwym pokazem siły Justyny Kowalczyk. Polka od samego początku, wraz z Therese Johaug, nadawała ton rywalizacji. Przez krótkie chwile do czołowej dwójki próbowały dołączyć jeszcze Aino Kaisa Saarinen i Vibeke Skofterud, ale ambitne próby kończyły się na niczym. Na dwa kilometry przed metą Justyna miała tylko 0,4 s przewagi nad Norweżką Johaug. Końcówka biegu to jednak znaczne przyspieszenie Polki, która kontrolowała bieg i nie dała sobie odebrać pierwszego w tym sezonie zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata.
Pozostałe reprezentantki Polski zajęły odległe pozycje. Paulina Maciuszek była dopiero czterdziesta dziewiąta, a Ewelina Marcisz i Sylwia Jaśkowiec zajęły kolejno pięćdziesiąte pierwsze i pięćdziesiąte drugie miejsce.

Polecam
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/puchar_swiata_w_rogli_zwyciestwo_justyny_kowalczyk_220553.html
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.