Facebook Google+ Twitter

PŚ w biegach: Nie będzie Pucharu Świata w Szklarskiej Porębie!

Mimo, iż Puchar Świata wstępnie miał zawitać do Jakuszyc w sezonie 2015/2016, teraz dowiadujemy się, że nie zobaczymy na polskiej ziemi elity biegów narciarskich.

 / Fot. CC.2.Zawody na Polanie Jakuszyckiej odbyłyby się w dniach 16-17 stycznia. Polka już dwa razy gościła najlepszych biegaczy narciarskich z świata na czele z Justyną Kowalczyk. Ostatnio rywalizowano w 2014 roku w sprincie stylem dowolnym oraz na 10 km "klasykiem". W tej drugiej konkurencji triumfowała wówczas Justyna Kowalczyk.
- FIS ma wiele zastrzeżeń dotyczących zarówno samej trasy, ale także infrastruktury. Wiadomo, że wiele rzeczy buduje się tymczasowo z kontenerów, jednak pewne podstawy muszą być. Ośrodek na Polanie Jakuszyckiej mocno odstaje od innych goszczących Puchar Świata - powiedział Tomasz Wieczorek - sekretarz generalny PZN.
Dlaczego FIS odrzucił kandydaturę na przeprowadzenie zawodów? Nie spełniliśmy wielu wymogów. Co najważniejsze, władze oczekują zapasu śniegu kilka miesięcy przed zawodami, a to w Polsce jest nie możliwe. FIS oczekuje również dużego podbiegu na stadionie, czego też nie mogliśmy spełnić.
Jednak sekretarz generalny PZN wierzy, że zawody PŚ jeszcze powrócą na polską ziemię. - FIS pozostawił nam furtkę i zapowiedział, że jeśli spełnimy wymagania, to Szklarska Poręba pojawi się w kalendarzu na sezon 2016/17. Prawda jest taka, że w tym momencie w dyskusji z narciarską centralą nie mamy wielu argumentów, bo od 2012 roku dużo na Polanie Jakuszyckiej się nie zmieniło. Polska jednak zasługuje na takie zawody i wierzę, że znów się u nas odbędą - powiedział Wieczorek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.