PŚ w Canmore. Pierwsze zwycięstwo Justyny Kowalczyk w tym sezonie

Justyna Kowalczyk odniosła 22. zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Tym razem Polka była najlepsza w biegu na 10 km stylem klasycznym w kanadyjskim Canmore.

Justyna Kowalczyk na podium / Fot. Iwona Erskine-Kellie / WikipediaOstatnią wygraną w Pucharze Świata Justyna Kowalczyk odniosła 18 lutego 2012 roku w Szklarskiej Porębie. Dziś znów stanęła na najwyższym stopniu podium.

W kanadyjskim Canmore Kowalczyk zwyciężyła w biegu na 10 km stylem klasycznym. Polka na mecie wyprzedziła o 14,4 s. Finkę Annę Kylloenen oraz Norweżkę Maiken Fallę, która na metę dobiegła ze stratą 28,8 s. Druga z Polek Paulina Maciuszek zajęła 49. miejsce

Dzięki zwycięstwu Polka zdobyła 115 punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W rankingu Pucharu Świata awansowała na drugie miejsce. Do liderującej Marit Bjoergen traci już tylko 75 oczek.