PŚ w Engelbergu. Kamil Stoch zdobył drugie miejsce

Kamil Stoch zajął drugie miejsce, a oprócz niego czwórka naszych reprezentantów także zdobyła punkty zaliczane do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Zawody na skoczni w Engelbergu, były najlepszymi w wykonaniu Polaków w tym sezonie.

/ Fot. EPA/URS FLUEELERW konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich na skoczni Gross-Titlis-Schanze w Engelbergu (K-125) zwyciężył Austriak Andreas Kofler (131 / 136,5 m), drugie miejsce zajął Kamil Stoch (132,5/134 m), trzeci był Austriak Gregor Schlierenzauer (134/132 m) .

Pierwsza seria konkursu wspaniała dla polskich skoczków. Liderem konkursu był Kamil Stoch (132,5 m), piątą pozycję zajmował Dawid Kubacki (132 m). Dobrze spisali się także pozostali nasi zawodnicy, Krzysztof Miętus został sklasyfikowany na 19. miejscu (128,5 m), Maciej Kot był 23. (126 m), Klemens Murańka (124 m) zajął 29. miejsce. Do finałowej serii zakwalifikowało się zatem pięciu Polaków. Jedynym któremu nie udała się ta sztuka był Piotr Żyła (122 m).

W finałowej serii Murańka zajął 28. miejsce po skoku (127 m). Krzysztof Miętus nie poprawił swojej pozycji, spadając na 23. miejsce (124 m). Maciej Kot skoczył bardzo dobrze (129 m), co pozwoliło mu zająć 17. miejsce. Dawid Kubacki nie skoczył tak dobrze jak w pierwszej serii ale zajął świetne 9. miejsce (128,5 m). Kamil Stoch w drugiej serii konkursu oddał kolejną świetną próbę (134 m). Polak zajął doskonałe drugie miejsce, przegrywając jedynie z Austriakiem Andreasem Koflerem. O końcowym zwycięstwie Koflera zadecydowało zaledwie 0.1 pkt różnicy w końcowych notach.