PŚ w Engelbergu. Zwycięstwo Schlierenzauera, słaby występ Polaków

W rozegranym w niedzielę drugim konkursie Pucharu Świata w szwajcarskim Engelbergu, zwyciężył po raz 43. w karierze Austriak Gregor Schlierenzauer. Trójka Polaków zdobyła kolejne punkty do klasyfikacji generalnej PŚ.

/ Fot. EPA/URS FLUEELERW zawodach na Gross-Titlis-Schanze w szwajcarskim Engelbergu zwyciężył Austriak Gregor Schlierenzauer (136/131 m) przed swoim rodakiem Andreasem Koflerem (137,5/126 m) oraz Niemcem Andreasem Wellingerem (130/138,5 m), którzy ex aequo zajęli drugie miejsce.

Po wczorajszym świetnym konkursie polscy kibice mieli nadzieję na kolejny wspaniały występ Polaków. W pierwszej serii najlepszy z Polaków był Kamil Stoch, który zajął 6. miejsce (131 m), tuż za nim Maciej Kot (131,5 m). Dawid Kubacki sklasyfikowany został na 15. miejscu (128 m). Do finałowej serii zakwalifikował się jeszcze Krzysztof Miętus, który wraz z Czechem Lukasem Hlavą zajął 30. miejsce (126 m). Do drugiej serii nie zakwalifikował się Piotr Żyła 37. miejsce (120,5 m) oraz Klemens Murańka który zawody ukończył na 40. miejscu (119 m).

W drugiej serii Krzysztof Miętus zajął 31. miejsce (122,5 m). Dawid Kubacki sklasyfikowany został na 17. miejscu (130 m). Maciej Kot zepsuł swoją próbę, ostatecznie był 13. (123,5 m). Kamil Stoch, który we wczorajszym konkursie zajął drugie miejsce również skoczył gorzej niż w pierwszej kolejce (123,5 m). Słabszy skok pozwolił mu zająć jedynie 14. miejsce.