Facebook Google+ Twitter

PŚ w Harrachovie: Sobotnie loty odwołane. W niedzielę odbędą się dwa konkursy!

Harrachov po raz kolejny nie ma szczęścia do warunków atmosferycznych. Z powodu silnie wiejącego wiatru jury zdecydowało odwołać dzisiejsze zawody i przenieść je na jutro. Start konkursu o godzinie 9.

Skocznie w Harrachovie / Fot. The foe/Public domainRzadko się zdarza, by weekend Pucharu Świata w tym maleńkim miasteczku niedaleko Jakuszyc odbywał się bez żadnych problemów. Spośród zaplanowanych 16 konkursów o punkty Pucharu Świata na czeskim mamucie ostatecznie odbyło się tylko 9. Co gorsza, dzisiejsza decyzja organizatorów o odwołaniu rywalizacji jest pierwszym takim przypadkiem w sezonie. Na 17 dotychczasowych startów ani razu warunki atmosferyczne nie przeszkodziły w ich rozegraniu.

Już dwie godziny przed rozpoczęciem serii próbnej aura na skoczni Certak nie była najlepsza. Obok zbyt silnie wiejącego wiatru (którego prędkość dochodziła nawet do 10 m/s) mocno sypał śnieg. Około godziny 14.45 jury zdecydowało o odwołaniu serii próbnej.

Jury, począwszy od 15.30, co pół godziny podawało informację o kolejnym przesunięciu godziny zawodów. Organizatorzy do końca mieli nadzieję na to, że warunki na jednym z pięciu mamucich obiektów na świecie pozwolą zawodnikom stanąć do walki o punkty Pucharu Świata. Zwłaszcza że, według oficjalnych prognoz, około godziny 16 wiatr miał się uspokoić. Ponadto, od ponad trzech lat obiekt w Harrachovie jest wyposażony w sztuczne oświetlenie, co znacznie ułatwiłoby przeprowadzenie zawodów nawet w późnych godzinach wieczornych.

Niestety, rzeczywisty obraz na skoczni znacznie odbiegał od tego, co wynikało z prognoz. Choć około godziny 16 wiatr rzeczywiście wiał z mniejszą prędkością, nadal był jednak zbyt silny, by organizatorzy mogli dać zielone światło skoczkom. Ostatecznie, około godziny 17.30 jury poinformowało, że sobotnie zawody na Adidas Arenie nie dojdą do skutku. Dzisiejszy konkurs został przeniesiony na jutro, na godzinę 9. Jeśli nie będzie problemów z pogodą, powinny zostać rozegrane obie serie konkursowe.

Sobota była pechowym dniem nie tylko dla zawodników startujących w „elicie”. Silny wiatr przeszkodził w rozegraniu konkursu Pucharu Kontynentalnego w Planicy. Trochę lepiej było w Sapporo, gdzie w zawodach pań, dla wyłonienia zwyciężczyni potrzebna była tylko jedna seria.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nom

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda że nie było dzisiaj skoków mam nadzieję że utro będą bo jak nie to ide tam z pochodnią

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.