97185 miejsce

PŚ w Hochfilzen. Polki gorsze w biegu pościgowym

W austriackim Hochfilzen odbyły się kolejne zawody Pucharu Świata w biathlonie kobiet. Polki w porównaniu z wczorajszym startem, niestety zaprezentowały się średnio.

(L-P) Druga Kaisa Maekaeraeinen z Finlandii, zwyciężczyni Darya Domracheva z Białorusi i trzecia na podium Tora Berger z Norwegii. Women Sprint competition at the Biathlon World Cup in Hochfilzen, Austria, 7 grudnia 2012. / Fot. EPA/BARBARA GINDLPo udanym wczorajszym starcie, nasze reprezentantki z Krystyną Pałką na czele rozbudziły kibicom apetyty. Niestety Polkom nie wyszedł bieg pościgowy na dystansie 10 km. Pałka i Gwizdoń, nie poprawiły swoich doskonałych pozycji, ale jeszcze dodatkowo spadły w klasyfikacji do drugiej dziesiątki.

Małym pocieszeniem jest jednak fakt, że wszystkie nasze reprezentantki zdobyły dzisiaj punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Zwyciężyła Norweżka Synnoeve Solemdal, druga była Tora Berger, najniższy stopień podium dla Kaisy Makarainen

Ostatecznie Polki zajęły następujące miejsca: 15. Gwizdoń, 19. Pałka, 20. Nowakowska-Ziemniak, 24. Bobak, 38 Cyl.