Facebook Google+ Twitter

PŚ w Klingenthal: Kamil Stoch nie wystartuje w "drużynówce"

Kamil Stoch nie wystąpi dziś w konkursie drużynowym podczas Pucharu Świata w Klingenthal. Mistrza olimpijskiego z Soczi zastąpi dziś Jan Ziobro.

 / Fot. Fot. Grzegorz Momot PAP27-latek podczas wczorajszej rozgrzewki przed kwalifikacjami lekko skręcił kostkę. Co prawda jeszcze w piątek wieczorem Stoch zapewniał, że jest to uraz, który nie powinien przeszkodzić mu w starcie w konkursie drużynowym, jednak dziś przed godziną 14 sztab szkoleniowy podjął decyzję o wycofaniu zwycięzcy PŚ z tych zawodów.

- Wieczorem kostka spuchła - wystraszyliśmy się trochę. Przez noc obrzęk jednak się zmniejszył i sytuacja wygląda coraz lepiej - powiedział Łukasz Kruczek na łamach "Eurosport.onet.pl".

Trener przyznał, że w takiej sytuacji ryzyko skakania jest nieopłacalne. Kamil poczuł ból już przed drugą treningową próbą. - Oddał skok, ale kiedy na dole rozwiązał buty, kostka zaczęła boleć - relacjonował Kruczek.

Choć szkoleniowiec zachowuje spokój, nie wiadomo, czy Stoch wystąpi jutro w konkursie indywidualnym. - Decyzja zostanie podjęta w niedzielę tuż przed zawodami. Do konkursu mamy prawie dobę, a jeżeli w takim tempie sytuacja się poprawia, to może nawet do jutra nie będzie śladu po tym urazie - zakończył trener reprezentacji Polski.

Sztab szkoleniowy podjął decyzję, że Kamila Stocha w konkursie drużynowym zastąpi 39. zawodnik wczorajszych kwalifikacji, Jan Ziobro. Oprócz niego polską ekipę będą reprezentować: Piotr Żyła, Dawid Kubacki oraz Stefan Hula.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.