Facebook Google+ Twitter

PŚ w Kuusamo: Słabe kwalifikacje Polaków

Tylko czworo reprezentantów Polski zobaczymy jutro w konkursie na skoczni Ruka w Kuusamo. Wśród nich zabraknie niespodziewanie Macieja Kota. Kwalifikacje wygrał Anders Bardal.

 / Fot. Fot. Kimmo BrandtTrudno nie oprzeć się wrażeniu, że widzowie oglądający zawody w Kuusamo przeżywają swego rodzaju deja vu. Zima jak z obrazka, przenikliwy chłód i trudne warunki wietrzne. A w czwartek na skoczni Ruka wiało dziś mocno i to z tyłu.

Zwycięzca kwalifikacji, Anders Bardal, mógł się pochwalić wysoką, jak na skocznię o punkcie konstrukcyjnym równym 120 metrów notą - aż 164,4 punktu. Norweg rzeczywiście skakał dziś bardzo daleko, jednak tak spora liczba punktów wynika z rekompensaty, jaką otrzymał za nienajlepsze warunki, w jakich przyszło mu skakać. Do jego wyniku dodano aż 11,5 punktu. Kwalifikacje odbyły się w bardzo loteryjnych warunkach i niektórzy niespodziewanie w nich polegli.

W jutrzejszym konkursie nie zobaczymy choćby Andersa Jacobsena czy Reruhi Shimizu. Niestety ich los podzieliło aż trzech Polaków - Maciej Kot, Jan Ziobro oraz Stefan Hula. Najmniej szczęścia miał ten pierwszy, któremu do awansu zabrakło 0,9 punktu, jednak marne to pocieszenie dla zawodnika, który kilka dni temu w Klingenthal był jednym z dwóch biało-czerwonych, którzy zakończyli zawody w czołowej "30". Natomiast na skoki Huli, który zajął miejsce kontuzjowanego Kamila Stocha oraz Ziobry najlepiej spuścić zasłonę milczenia.

Na przeciwnym biegunie znajduje się z kolei Krzysztof Biegun, który z polskiej ekipy w kwalifikacjach spisał się najlepiej, zajmując szóste miejsce. 20-latek z Gilowic zastąpił bezbarwnego w Klingenthal Bartłomieja Kłuska i od razu udowadnia trenerowi, że warto na niego postawić. Na ile dzisiejszy występ jest konsekwencją jego dobrej formy, przekonamy się jutro, jednak Biegun zalicza bardzo dobre wejście w sezon zimowy. Kwalifikację uzyskali również Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Aleksander Zniszczoł.

Warunki w Kuusamo tradycyjnie nie sprzyjają zawodnikom, ale dzisiejsze skoki na obiekcie Ruka pokazały, że jest grupa zawodników, dla których mocny wiatr z tyłu nie jest żadną przeszkodą w osiągnięciu znakomitych rezultatów. W tej grupie oprócz wspomnianego Bardala są skoczkowie, którzy minione zawody w Klingenthal zakończyli w ścisłej czołówce, tacy jak Anders Fannemmel, Andreas Wellinger czy też Peter Prevc. A przecież nie wolno pominąć Noriakiego Kasaiego oraz lidera Pucharu Świata, Romana Koudelkę. Ci kwalifikacje sobie odpuścili, ale mroźny klimat północnej Finlandii również im sprzyja.

Wyniki kwalifikacji:

1. Anders Bardal (Norwegia) - 164,4 pkt (140,5 m)
2. Anssi Koivuranta (Finlandia) - 153,6 pkt (133,5 m)
3. Severin Freund (Niemcy) - 148,9 pkt (131,5 m)
4. Andreas Kofler (Austria) - 146,6 pkt (132 m)
5. Jakub Janda (Czechy) - 145,7 pkt (136 m)
6. Krzysztof Biegun - 141,3 pkt (130,5 m)
------------------------
26. Dawid Kubacki – 121,4 pkt (118 m)
28. Piotr Żyła – 121,2 pkt (112 m)
34. Aleksander Zniszczoł - 115,7 pkt (123 m)

41. Maciej Kot - 109,6 pkt (115,5 m)
50. Jan Ziobro - 96,2 pkt (99,5 m)
56. Stefan Hula 79,4 pkt (101,5 m)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.