Facebook Google+ Twitter

PŚ w Kuusamo. W niedzielę dwa konkursy skoków

Niestety, pogoda pokrzyżowała szyki organizatorom inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskim Kuusamo. Z powodu zbyt silnego wiatru odwołany został dzisiejszy konkurs drużynowy.

Zgodnie z prognozą pogody, jutro w Kuusamo mają być dużo lepsze warunki do rywalizacji na skoczni. / Fot. Alfred Dengan, GNU 1.2 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ruka.JPG Silny wiatr nie pozwolił w rozegraniu pierwszych w tym roku zawodów PŚ w skokach narciarskich. Najpierw o godzinie 13 odwołana została seria próbna. Niestety, aura nie poprawiła się i zawody zostały odwołane. Nie wszystko stracone. Organizatorzy nadal mają nadzieję, że inauguracyjne zawody dojdą do skutku - podaje serwis skijumping.pl

W dniu jutrzejszym miałyby odbyć się aż dwa konkursy. Przyjęto dwa scenariusze. Pierwszy z nich zakłada rozegranie kwalifikacji o 8 rano. Po nich miałby odbyć sie konkurs drużynowy, złożony tylko z jednej serii. Po raz kolejny skoczkowie mieliby pojawić się na skoczni o 13.15 i stanąć do rywalizacji w zawodach indywidualnych. Drugi wariant zakłada przesunięcie kwalifikacji.

"Nie jest sprawiedliwym stwierdzenie, że te problemy to wina Kuusamo. Szczerze mówiąc, w żadnym miejscu w chwili obecnej nie dałoby się przeprowadzić konkursu, więc generalnie ta sytuacja pogodowa nie ma nic wspólnego z Kuusamo, musimy po prostu uzbroić się w cierpliwość" - mówił Walter Hofer, dyrektor Pucharu Świata po odwołaniu zawodów.Zgodnie z prognozą pogody, w niedzielę w Kuusamo mają być dużo lepsze warunki do rywalizacji na skoczni. Miejmy nadzieję, że do skutku dojdzie przynajmniej jeden z zaplanowanych konkursów.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.