Facebook Google+ Twitter

PŚ w Lahti. Małysz będzie walczył o podium!

W sobotę i w niedzielę w fińskim Lahti zostaną rozegrane dwa konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich. Będzie to przedostatni pucharowy weekend. W konkursie drużynowym i indywidualnym zobaczymy pięciu Polaków.

Adam Małysz / Fot. Adam Małysz, fot. Tadeusz MieczyńskiLahti to typowe narciarskie miasteczko, w którym zawody pucharowe w skokach narciarskich odbywają się od początku rozgrywania tego cyklu od 1980 roku. Najwięcej zwycięstw pucharowych, osiem, odniósł legendarny Fiński skoczek Matti Nykänen. Trzy triumfy świecił również nasz Adam Małysz (dwa razy w sezonie 2003, oraz raz w 2007). Rekordzistą skoczni jest Austriak Andreas Widhölzl, który czwartego kwietnia 2006 roku skoczył 135,5 metra.

Trener Łukasz Kruczek na zawody w Lahti powołał tych samych zawodników, którzy startowali w mistrzostwach świata w Oslo. Na skoczni Salpausselkä wystartują: Adam Małysz, Kamil Stoch, Stefan Hula, Piotr Żyła oraz Tomasz Byrt.

Adam Małysz zakończy karierę 26 marca w Zakopanem

W sobotę zaplanowany jest konkurs drużynowy, w niedzielę indywidualny. Polska ekipa po raz kolejny nie wykorzystała swego limitu startowego. Aktualnie w zawodach PŚ możemy wystawić sześciu skoczków, a pojedzie tylko pięciu.

Głównym celem kończącego karierę Małysza podczas trzech ostatnich konkursów indywidualnych jest utrzymanie trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Wiślanin zgromadził dotychczas 1045 pkt, czwarty Austriak Andreas Kofler ma 1016 pkt.
Bardzo liczymy również na dobry występ Stocha, który walczy o miejsce w czołowej dziesiątce na koniec sezonu oraz na dobrą postawę naszej drużyny.

Lahti. Znakomity skok Małysza w kwalifikacjach

Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonie 2010/2011 już wcześniej zapewnił sobie Austriak Thomas Morgenstern.

Program zawodów w Lahti:

11 marca, piątek:
16.00 - oficjalny trening
18.00 - kwalifikacje do konkursu indywidualnego

12 marca, sobota:
15.15 - seria próbna
16.00 - pierwsza seria konkursu drużynowego

13 marca, niedziela:
14.00 - seria próbna
15.00 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.