Facebook Google+ Twitter

PŚ w Lahti. Piotr Żyła dziesiąty. Pech Kamila Stocha

Piotr Żyła zajął dziesiąte miejsce w konkursie PŚ w skokach narciarskich w fińskim Lahti. Oprócz zawodnika z Wisły, w serii finałowej wystąpili jeszcze Maciej Kot i Klemens Murańka. Zwyciężył Daiki Ito, przed Andersem Bardalem i Lukasem Hlavą.

 / Fot. Piotr Żyła, fot. Tadeusz Mieczyński Do niedzielnego konkursu indywidualnego Łukasz Kruczek zgłosił sześciu Polaków. Prócz Klemensa Murańki, Aleksandera Zniszczoła, Macieja Kota oraz Kamila Stocha w kwalifikacjach zobaczyliśmy jeszcze Krzysztofa Miętusa oraz Piotr Żyłe. Z bardzo dobrej strony w kwalifikacjach pokazali się Piotr Żyła i Kamil Stoch. Piotr Żyła po skoku na 95 metrów, zajął drugie miejsce. Stoch, który awans do konkursu głównego miał zapewniony, skoczył pół metra dalej, tyle samo co zwycięzca kwalifikacji Japończyk Taku Takeuchi. Przyzwoite skoki oddali także: Maciej Kot (86,5 m i 23. miejsce) oraz Klemens Murańka (86 m i 19. lokata). Do konkursu nie awansowali Aleksander Zniszczoł (78 m i 44. miejsce) oraz Krzysztof Miętus (80,5 m i 49. lokata).

Pierwsza seria konkursowa rozgrywana w niezbyt korzystnych warunkach. Niektórzy zawodnicy trafiali na sprzyjający wiatr pod narty, a inni skakali przy wietrze w plecy. Na prowadzeniu, po pierwszym skoku, był Japończyk Daiki Ito (93 m - 120.7 pkt.), przed Anssim Koivurantą (94 m - 119.4 pkt.) i Lukasem Hlavą (90.5 m - 116.4 pkt.). Sporego pecha miał Kamil Stoch, który skakał w bardzo trudnych warunkach i wylądował tylko na 79.5 m. Tak słaba odległość nie pozwoliła mu awansować do czołowej trzydziestki. Znacznie lepszych warunkach skakali pozostali nasi reprezentanci i spisali się bardzo dobrze. Piąte miejsce po skoku na odległość 92. m zajmował Piotr Żyła, a siódmy był Maciej Kot, który lądował na 91,5 m.

Do serii finałowej awansował także Klimek Murańka, osiągnąwszy 85 m, i po raz pierwszy w swojej karierze zapewnił sobie punkty w Pucharze Świata. Z bardzo trudnymi warunkami nie poradzili sobie, podobnie jak Stoch, również: Robert Kranjec, Martin Koch oraz rekordzista skoczni w Lahti Jurij Tepes.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.