Facebook Google+ Twitter

PŚ w Lahti. Świetni Małysz i Stoch. Dali trzecie miejsce Polsce

W sobotę w Lahti odbył się konkurs drużynowy. Do walki przystąpiło dziewięć ekip. Wygrali Austriacy przed Norwegią i Polską. Trzecie miejsce zawdzięczamy wspaniałym skokom Adama Małysza i Kamila Stocha.

Kamil Stoch, Tomasz Byrt i Piotr Żyła biegną do Adama Małysza, ciesząc się z trzeciego miejsca. / Fot. EPA/PEKKA SIPOLAWspaniała walka o zwycięstwo rozegrała się pomiędzy Austrią a Norwegią. Ostatecznie górą okazała się drużyna Austrii w składzie Thomas Morgenstern, Gregor Schlierenzauer, Andreas Kofler i Martin Koch. Dwukrotni mistrzowie świata z Oslo tym razem także nie dali szans rywalom.

Bliscy pokonania świetnych Austriaków byli Norwegowie lecz po skoku Martina Kocha stracili prowadzenie i nie zdołali już wyprzedzić faworytów. Trzecie miejsce przypadło Polsce. Ten wynik możemy zawdzięczać przede wszystkim Adamowi Małyszowi, który skoczył najdalej w sobotę (131,5m) i uzyskał najwyższą notę ze wszystkich skoczków. Drugim naszym silnym punktem był Kamil Stoch, który oddał dwa równe skoki na odległość 127,5 metra co indywidualnie dałoby piąte miejsce.

Adam Małysz / Fot. Alexander NilssenGorzej wypadła pozostała dwójka. Byrt i Żyła skakali przeciętnie. Nasza walka o trzecie miejsce toczyła się z Niemcami. Ostatecznie to nasz zespół zajął miejsce na najniższym stopniu podium.
Zatem udał się rewanż nad Niemcami za mistrzostwa świata w Oslo na skoczni normalnej gdzie przegraliśmy trzecie miejsce właśnie z drużyną Niemiec.

Jutro o godzinie 15:00 rozpocznie się konkurs indywidualny na skoczni w Lahti. W konkursie zobaczymy czterech naszych reprezentantów. Obok Adama Małysza i Kamila Stocha zobaczymy także Piotra Żyłę i Tomasza Byrta. Liczymy na udane skoki Adama i Kamila i walkę o zwycięstwo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.