Facebook Google+ Twitter

PŚ w Lahti. Wygrana Ammana! Stoch dziewiąty, Małysz piętnasty

W niedzielnym konkursie Adam Małysz uplasował się na piętnastym miejscu. Kamil Stoch po drugim znakomitym skoku na odległość 128,5 metra, zajął dziewiątą pozycję. Dwudzieste zwycięstwo w karierze odniósł Simon Amman. Szwajcar wyprzedził Austriaka Andreasa Koflera oraz Niemca Severina Freunda.

Severin Freund / Fot. Severin Freund fot. Karolina OsenkaSerię próbną wygrał Severin Freund, Niemiec, który poszybował aż na 129.  / Fot. Adam Małysz, fot. Tadeusz Mieczyńskimetr. Drugie miejsce zajął walczący z Małyszem o podium w klasyfikacji generalnej Andreas Kofler, Austriak lądował tylko pół metra bliżej od Niemca. Na trzeciej pozycji sklasyfikowany został Thomas Morgenstern - zdobywca Kryształowej Kuli skoczył 127,5 metra. Zanim sklasyfikowani zostali Simon Ammann (128 metrów) i Adam Małysz (127,5 metra).

Konkurs indywidualny był pożegnaniem ze skocznia w Lahti dwóch wielkich mistrzów. Podobnie jak Małysz, zawodnik gospodarzy Janne Ahonen postanowił, że kończy karierę. Orzeł z Wisły wystartuje jeszcze za tydzień w finałowych konkursach w słoweńskiej Planicy. Dla utytułowanego Fina niedzielny skok był ostatnim.

Adam Małysz zakończy karierę 26 marca w Zakopanem

Liderem po pierwszej serii był Szwajcar Simon Ammann, który skoczył 128.5m i wyprzedzał walczącego z Małyszem Andreasa Koflera, który tym razem osiągnął 127.5m. Na trzeciej pozycji z rezultatem 128 m znajdował się Severin Freund, czwarty był zwycięzca kwalifikacji Anders Bardal, który oddał najdalszy skok 132,5 m, jednak zrobił to w lepszych
 / Fot. Adam Małysz, fot. Tadeusz Mieczyński warunkach niż pozostali. Czołową piatkę zamykał reprezentant Czech Roman Kouldelka (128 m). Szóstą notę na półmetku niedzielnych zawodów miał Martin Koch po skoku 126.5m.Kamil Stoch lądował na 123.5 metra i zajmował dziesiątą pozycję, a Adam Małysz był trzynasty po słabszym skoku 122 m. W drugiej serii zobaczyliśmy jeszcze Piotra Żyłę - 28 pozycja (117 m). Czwarty z Polaków Tomasz Byrt skoczył tylko 113 m i nie zdołał awansować do drugiej serii.

W serii finałowej swoją dominację dzisiaj potwierdził popularny Harry Potter, który po dalekim skoku 129.5 m odniósł zdecydowane zwycięstwo. Kofler również potwierdził swoją wysoką formę na skoczni Salpausselkä. Austriak skoczył 132 m i zajął drugie miejsce. Trzecią pozycję utrzymał Freund, który utrzymał trzecie miejsce na pudle po bardzo dalekim skoku na odległość 130 m.Czwartą pozycje zajął Anders Bardal 127.5 m. Piąte miejsce w dzisiejszych zawodach przypadło zdobywcy Pucharu Świata w tym sezonie Thomasowi Morgensternowi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.