Facebook Google+ Twitter

PŚ w Lillehammer. Dominacja Morgersterna. Małysz w dziesiątce

Drugi konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w norweskim Lillehammer był potwierdzeniem wysokiej formy Thomasa Morgensterna.

Rekord skoczni Lysgårdsbakken należy od 6 grudnia 2009 do Simona Ammanna i wynosi 146 metrów. / Fot. Fot. Aconcagua, creative commons http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Lysg O udział w dzisiejszym, czwartym już w tym sezonie konkursie indywidualnym, walczyło sześciu Polaków. Przez kwalifikację przebrnęli Kamil Stoch, Stefan Hula, Marcin Bachleda i Dawid Kubacki. Niestety, do konkursu nie udało się wejść Krzysztofowi Miętusowi.

Adam Małysz z racji zajmowania miejsca w czołowej dziesiątce Pucharu Świata nie musiał się kwalifikować. Oddał jednak dobry skok na odległość 132,5 metra. Na pochwałę zasłużył Kamil Stoch, który zakwalifikował się do konkursu z trzeciego miejsca.

Po pierwszej serii prowadził wczorajszy zwycięzca Thomas Morgenstern. Austriak oddał doskonały skok na odległość 135 metrów. Drugi był Andreas Bardal, a trzeci Ville Larinto.
Słabiej niż w kwalifikacjach wypadli Polacy. Żaden z nich nie zdołał wskoczyć do pierwszej dziesiątki.

Adam Małysz oddał poprawny skok i wylądował na 126,5 metrze. Sam pewnie liczył na więcej. Sklasyfikowany został na 11. miejscu. Nie zachwycił także Kamil Stoch, który po I serii zajmował 19. lokatę. Innym rodakom nie udało się dostać do serii finałowej. Mogli tylko pokibicować Małyszowi i Stochowi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.