MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

PŚ w Lillehammer. Triumfuje Morgerstern. Małysz piąty

Mariusz Michalak
Skocznia w norweskim Lillehammer
Dzisiejszy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w norweskim Lillehammer wygrał Thomas Morgenstern. Dobrze zaprezentował się Adam Małysz.

Na skoczni Lysgårdsbakken K-123 w norweskim Lillehammer, został rozegrany trzeci w tym sezonie, indywidualny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Do pierwszej serii awansowało czterech Polaków. Kamil Stoch, Stefan Hula i Marcin Bachleda wywalczyli sobie miejsce w kalifikacjach, a Adam Małysz miał je zapewnione z racji znajdowania się w dziesiątce najlepszych zawodników.

Dawid Kubacki, Krzysztof Miętus i Klemens Murańka nie poradzili sobie w serii kwalifikacyjnej i podobnie jak w poprzednich zawodach, nie pozostawało im nic innego jak kibicować kolegom z kadry. Kwalifikacje wygrał Niemiec Severin Freund oddając skok na odległość 130 metrów. Adam Małysz osiągnął rezultat 132,5 metra co dało mu piątą pozycję.

Po pierwszej serii prowadzenie skokiem na odległość 138,5 metra zapewnił sobie Austriak Thomas Morgerstern. Taką samą odległość uzyskał drugi Tom Hilde i trzeci po pierwszej serii Johan Remen Evensen.

Świetnie spisał się Adam Małysz. Obchodzący wczoraj 33. urodziny zawodnik z Wisły poszybował na odległość 136,5 metra. Dało mu to czwartą lokatę.

Oprócz Adama Małysza do serii finałowej przeszedł Kamil Stoch i Stefan Hula. Hula skokiem na odległość 123,5 metra zakwalifikował się jako ostatni do serii finałowej. Po poprawnym skoku z lądowaniem na 130 metrze Kamil Stoch również zameldował się w "trzydziestce." Niestety poniżej oczekiwań wypadł Marcin Bachleda, który uplasował się na 35. pozycji.

Druga seria to potwierdzenie swojej klasy i umiejętności przez Morgensterna. Po skoku w drugiej serii na odległość 137, 5 metra zapewnił sobie zwycięstwo w dzisiejszych zawodach.
Swoją dobrą formę potwierdził Adam Małysz, który skokiem na odległość 133 metrów wywalczył sobie piątą pozycję w dzisiejszych zawodach.

Mniej szczęścia mieli pozostali Polacy.
Stefan Hula zepsuł swój skok i z rezultatem 117,5 metra zajął 29. miejsce. Kamil Stoch uzyskał 119,5 metra, co dało naszemu zawodnikowi 22. lokatę. Skoczył jednak znacznie bliżej niż w pierwszej serii.

Na drugim miejscu w uplasował się Norweg Johan Remen Evensen, skacząc 136 metrów. Trzecie miejsce przypadło jego rodakowi Tomowi Hilde, który uzyskał w drugiej serii wynik 134 metrów.