Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14584 miejsce

PŚ w Lillehammer. Zwycięża Severin Freund. Polacy zawiedli

Pierwszy indywidualny konkurs PŚ w skokach narciarskich zwyciężył Niemiec Severin Freund. Polacy zaprezentowali się poniżej oczekiwań. Maciej Kot był 25., a Kamil Stoch dopiero 30.

 / Fot. Domena publiczna, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Lysg%C3%A5rd.JPG&filetimestamp=20070507145834 Zawody Pucharu Świata w norweskim Lillehammer odbywają się po raz 25., ale dopiero po raz trzeci na normalnym obiekcie kompleksu skoczni Lysgaardsbakken.

Kwalifikacje dla Hlavy


Wczorajsze kwalifikacje do konkursu wygrał Czech Lukas Hlava, lądując na 98. metrze. Tuż za nim uplasowali się dwaj Japończycy - Reruhi Shimizu oraz Taku Takeuchi. Najlepiej z Polaków zaprezentował się Krzysztof Miętus, który zajął piąte miejsce po lądowaniu na 98 m - podaje serwis Skijumping.pl.. Oprócz niego miejsce w czołowej pięćdziesiątce wywalczył Dawid Kubacki, Maciej Kot, Piotr Żyła i lider polskiej reprezentacji Kamil Stoch.

Czytaj także: Adam Małysz wraca do skoków narciarskich. Będzie komentował zawody dla Eurosportu

Niespodziewany lider


Po pierwszej serii niespodziewanie prowadził Andreas Wellinger. Mlody zawodnik z Niemiec skoczył 103 metry. Z dobrej strony pokazał się powracający do rywalizacji Norweg Andreas Jacobsen, który uzyskał 100,5 metra. Po skoku na 99 metrów trzecie miejsce zajmował Severin Freund. Tylko dwóch Polaków zdołało się zakwalifikować do finałowej serii. Kamil Stoch był dopiero 30. po skoku na odległość 91,5 metra. Lepiej poradził sobie Maciej Kot. Zakopiańczyk z rezultatem 93 metrów zajmował 23. lokatę. Pozostali Polacy wypadli poniżej własnych oczekiwań i skończyli rywalizację po pierwszej serii.

Czytaj dalej o przebiegu zawodów PŚ w Lillehammer ---->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.