Facebook Google+ Twitter

PŚ w Oberstdorfie. Koch deklasuje rywali na mamucie

Najlepszy podczas konkursu lotów w Oberstdorfie okazał się Martin Koch. Dobrze spisał się Adam Małysz, który zajął 6. miejsce. Kamil Stoch był 11.

 / Fot. EPA/HENDRIK SCHMIDT Daleki skok Małysza w kwalifikacjach

Dziś zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich zawitały do niemieckiego Oberstdorfu. Na mamuciej skoczni HS 213 im. Heini-Klopfer-Skiflugschanze rozegrany został konkurs indywidualny. Jednocześnie bły to przedostatnie zawody z cyklu FIS Team Tour.

Na belce startowej zasiądzie 40 zawodników z 12. krajów. Polskę oprócz Adama Małysza i Kamila Stocha reprezentować będą Tomasz Byrt i Piotr Żyła. Niestety przez serię kwalifikacyjną nie udało się przebrnąć Krzysztofowi Miętusowi i Stefanowi Huli.

Najlepszy w kwalifikacjach okazał się Janne Happonen. Fin oddał skok na odległość 210,5 m. Tuż za nim znalazł się Johan Remen Evensen. Trzecie miejsce zajął Daiki Ito. Z czołowej dziesiątki Pucharu Świata najdalej skoczył Adam Małysz i Simon Amman. Polak i Szwajcar poszybowali na odległość 212,5 metra, ale Amman skakał z obniżonej belki. Kamil Stoch wylądował na 187,5 m.

Martin Koch prowadzi po I serii

Pierwszy podczas konkursu w Oberstdorfie zaprezentował się Tomasz Byrt, który wczoraj oddał swoje pierwsze skoki na mamucie. Polak skoczył na odległość 169,5 metra. Tuż za nim na belce startowej usiadł Piotr Żyła. Niestety również nie oddał dalekiego skoku. Lądował metr bliżej od swojego kolegi z reprezentacji. Taką samą odległość jak Tomasz Byrt uzyskał zwycięzca wczorajszych kwalifikacji Fin Janne Happonen.

Jako pierwszy granicę 200 metrów przekroczył Michael Uhrmann. Reprezentant gospodarzy poszybował na odległość 202,5 metra i pewnie objął prowadzenie. Pół metra za punktem konstrukcyjnym skoczni lądował Kamil Stoch. Odległość ta pozwolił zająć mu 12. miejsce po pierwszej serii. Znacznie dalej od rywali skoczył Martin Koch. Lądując na 214,4 metrze wysoko postawił poprzeczkę przed kolejnymi zawodnikami.

201,5 metra osiągnął Adam Małysz. Dało mu to 4. miejsce podczas pierwszej serii. Słabszy skok oddał Simon Amman. Dopiero na 18. miejscu po skoku na 175,5 metra uplasował się lider PŚ Thomas Morgenstern.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.