Facebook Google+ Twitter

PŚ w Otepaeae. Kowalczyk i Jaśkowiec na podium!

Szwedki Ida Ingemarsdotter i Stina Nilsson wygrały finał sprintu drużynowego stylem dowolnym w Otepaeae. Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się również Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec, które zajęły trzecie miejsce.

Sylwia Jaśkowiec i Justyna Kowalczyk / Fot. Mariusz MichalskiW niedzielę podczas zawodów Pucharu Świata w estońskiej miejscowości Otepaeae rozegrano sprint drużynowy stylem dowolnym, który odbędzie się również podczas lutowych mistrzostw świata w szwedzkim Falun. Dla wielu ekip był to więc świetny sprawdzian przed najważniejszą imprezą w biegach narciarskich w sezonie. Ponieważ do rywalizacji zgłoszono szesnaście zespołów, od razu przeprowadzono po dwa półfinały. Z każdego biegu do finału awansowały bezpośrednio dwie najszybsze drużyny, oraz spośród pozostałych sześć ekip z najlepszymi rezultatami czasowymi. Polskę reprezentował zespół w składzie Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec.

Biało-czerwone w swoim biegu półfinałowym pokusiły się o miłą niespodziankę, zajmując pierwsze miejsce i wyprzedzając pierwszą ekipę Niemek, dwie ekipy Stanów Zjednoczonych, pierwszą ekipę Słowenii, drugą ekipę Rosji, drugą ekipę Norwegii i Włoszki. Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec nie miały szans, aby odskoczyć rywalkom, wszystkie biegły w zwartej grupie. Dopiero po jakimś czasie zaczęły tracić do nich dystans Włoszki, a na prowadzeniu wymieniały się Niemki i Amerykanki. Jednak na finiszu walka toczyła się między Polkami, a Denise Herrmann i Hanną Kolb z Niemiec.

Natomiast drugi bieg wygrała pierwsza ekipa Norweżek, m.in. przed pierwszą ekipą Szwecji, pierwszą ekipą Finlandii, drugą ekipą Szwecji, drugą ekipą Finlandii, pierwszą ekipą Rosji i pierwszą ekipą Słowenii. Do finału awansowały trzy zespoły z pierwszego półfinału i siedem z drugiego. Po zestawieniu wszystkich rezultatów najszybsze były Norweżki (pierwszy skład), Polki i Szwedki (pierwszy skład).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.