Facebook Google+ Twitter

PŚ w Planicy. Bardal czy Schlierenzauer?

Tegoroczny sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich powoli dobiega końca. Od piątku, na drugiej co do wielkości skoczni mamuciej na świecie, Velikance w Planicy, rozegrane zostaną finałowe zawody tegorocznej pucharowej rywalizacji.

 / Fot. Kamil Stoch i Adam Małysz, fot. Tadeusz Mieczyński W Słowenii zaplanowane są dwa konkursy indywidualne oraz zmagania drużynowe. Kwalifikacje rozegrane zostaną już w czwartek. Letalnica to skocznia położona w Alpach Julijskich. Rekord obiektu należy do Norwega Bjoerna Einara Romoerena, który skoczył w 2005 roku- 239 metrów. Jednak najdłuższy skok na skoczni oddał Janne Ahonen - 240m. Fin upadł przy lądowaniu i jego wynik nie został uznany. Przed dwoma laty po modernizacji obiektu, podczas rozgrywanych tutaj mistrzostw Świata w Lotach, zwycięstwo odniósł Simon Ammann. Natomiast przed rokiem, w Planicy nastąpiła symboliczna zmiana warty. Konkurs wygrał wówczas Kamil Stoch, a kończący karierę Adam Małysz, stanął na najniższym stopniu podium.

 / Fot. Anders Bardal, fot. Tadeusz MieczyńskiTegoroczna rywalizacja zapowiada się również niezwykle ciekawie. Prowadzący bowiem w klasyfikacji generalnej Anders Bardal , nie może być jeszcze pewien końcowego triumfu. Nadal szanse na Kryształową Kulę ma drugi Gregor Schlierenzauer. Musiałyby zostać jednak spełnione dwa podstawowe warunki. Popularny Schlieri dwukrotnie musiałby stanąć na podium, zaś Norweg ukończyć konkursy co najmniej w drugiej dziesiątce. Jednak dyspozycja jaką prezentuje w ostatnich konkursach podopieczny Alexa Pointnera, stawia w roli głównego faworyta Bardala.

Nadal toczy się także rywalizacja o kolejne miejsca w PŚ. Trzeci jest obecnie Andreas Kofler, który wyprzedza czwartego Daiki Ito tylko o sześćdziesiąt jeden punktów. Większe szanse na podium wydaje się mieć jednak Japończyk, który końcówkę sezonu ma znakomitą. Do walki o wygraną włączy się zapewne również tegoroczny mistrz Świata w lotach, Robert Kranjec oraz dobrze skaczący na mamutach Martin Koch.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.