56246 miejsce

PŚ w Pokljuce. Szóste miejsce Magdaleny Gwizdoń w sprincie

W zawodach biathlonowego Pucharu Świata w słoweńskiej Pokljuce, Magdalena Gwizdoń zajęła 6. miejsce w sprincie na dystansie 7,5 km. Swoje pierwsze zwycięstwo w karierze odniosła Czeszka, Gabriela Soukalova.

zawody biathlonowego Pucharu Świata kobiet / Fot. Matthias/ WikipediaZawody w Słowenii pełne były niespodzianek. Największą był z pewnością brak na podium Norweżki, Tory Berger. Tym razem wygrała Czeszka Gabriela Soukalova, druga była Niemka Miriam Goessner, trzecią pozycję zajęła Białorusinka Nadieżda Skardino.

Dla Czeszki było to pierwsze zwycięstwo w karierze. Jak informuje strona biathlon.pl, Soukalova jest dopiero drugą w historii zawodniczką z tego kraju, która odniosła zwycięstwo w zawodach biathlonowego Pucharu Świata. Ostatni raz uczyniła to Katerina Holubcowa, dokładnie 3359 dni temu w Chanty Mansyjsku

Najlepsza z Polek okazała się Magdalena Gwizdoń, która zajęła 6. miejsce. Średnio wypadły nasze pozostałe zawodniczki. Agnieszka Cyl ukończyła bieg na 19. miejscu. Największym rozczarowaniem jest występ Krystyny Pałki, która zajęła dopiero 29. miejsce. Słaby bieg Pałki spowodował, że w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, spadła z szóstego na dziesiąte miejsce. Na 37. miejscu sklasyfikowana została Weronika Nowakowska-Ziemniak. Ostatnie 43. miejsce zajęła Monika Hojnisz.