52673 miejsce

PŚ w Rybińsku. Punkty Jaśkowiec w sprincie, absencja Kowalczyk

Sylwia Jaśkowiec odpadła w ćwierćfinale sprintu stylem dowolnym podczas zawodów Pucharu Świata w rosyjskim Rybińsku i została sklasyfikowana na czternastej pozycji. Justyna Kowalczyk nie startowała. Wygrała Szwedka Jennie Oeberg.

Sylwia Jaśkowiec (POL) / Fot. Mariusz MichalskiNa linii startu stanęły czterdzieści cztery narciarki. Dystans 1,3 km w kwalifikacjach najszybciej pokonała Szwedka Jennie Oeberg - 3.13,53 min. Na miejscu drugim uplasowała się Rosjanka Anastazja Dotsjenko (2,08 s straty), a na trzecim Finka Riikka Sarasoja-Lilja (4,19). Do fazy pucharowej awansowało trzydzieści najszybszych zawodniczek biegów eliminacyjnych. Była wśród nich m.in. Sylwia Jaśkowiec (10. rezultat; 6,21 s straty). Nie wystartowała natomiast Justyna Kowalczyk, która została wycofana z rywalizacji.

W poszczególnych biegach ćwierćfinałowych zwyciężyły: Szwajcarka Laurien Van Der Graaff, Rosjanka Natalia Matwiejewa, Włoszka Gaia Vuerich, Anastazja Dotsjenko i Amerykanka Jessica Diggins. Dzięki temu awansowały one do półfinałów. Oprócz nich do najlepszej dwunastki zawodów zakwalifikowały się: Jennie Oeberg, Norweżka Silje Oeyre Slind, Amerykanki Sadie Bjornsen i Sophie Caldwell, Słowenka Nika Razinger, Riikka Sarasoja-Lilja i Francuzka Celia Aymonier. Ta sztuka nie udała się natomiast Sylwii Jaśkowiec, która w swoim wyścigu zajęła trzecią lokatę i nie została tzw. "szczęśliwą przegraną".

W pierwszym półfinale najszybciej pobiegła Jennie Oeberg. Druga była Laurien Van Der Graaff, a trzecia Natalia Matwiejewa. W drugim biegu natomiast wygrała Anastazja Dotsjenko, przed Jessicą Diggins i Sophie Caldwell. Spośród nich do najlepszej szóstki zawodów nie zakwalifikowała się tylko ta ostatnia. Od niej bowiem lepszy rezultat uzyskała czwarta w pierwszym biegu Silje Oeyre Slind. Rywalizację na fazie półfinałowej zakończyły również: Gaia Vuerich, Sadie Bjornsen, Riikka Sarasoja-Lilja, Celia Aymonier i Nika Razinger.