Facebook Google+ Twitter

PŚ w Sapporo. Podium i wyrównany rekord skoczni Kamila Stocha!

Kamil Stoch zajął drugie miejsce w niedzielnym konkursie skoków na Okurayamie w japońskim Sapporo. Po pierwszej serii, w której wyrównał rekord skoczni, 27-latek z Zębu prowadził. Zawody wygrał Czech Roman Koudelka.

Kamil Stoch (POL) / Fot. Clément Bucco-Lechat/ CC 3.0Niedzielny konkurs na skoczni dużej (HS 134 m) w japońskim Sapporo dostarczył wielu emocji, zwłaszcza za sprawą pięciu najlepszych zawodników, których po pierwszej kolejce dzieliły niewielkie różnice. Dla biało-czerwonych kibiców najistotniejszy był jednak fenomenalny skok Kamila Stocha, który wylądował na 140. metrze, w dodatku z telemarkiem! Tym samym 27-latek z Zębu wyrównał rekord Okurayamy.

Kamil Stoch prowadził po swoim skoku z bardzo dużą różnicą, ale kolejni zawodnicy, chociaż lądowali bliżej, mieli zbliżone noty. Zmieniano bowiem często belkę startową, w dodatku na wyniki miały wpływ punkty za wiatr. W drugiej kolejce Polak bronił prowadzenia, ale skok na odległość 125,5 metra dał mu w końcowym rozrachunku drugą lokatę. Zwycięstwo odniósł Czech Roman Koudelka, którego świetny skok finałowy sprawił, że przesunął się on z czwartej pozycji na pierwszą.25-latek urodzony w czeskim Turnovie w niedzielę cieszył się po raz czwarty w tym sezonie z triumfu. Koudelka pokonał o 4,9 pkt Stocha oraz o 5,6 pkt Słoweńca Petera Prevca, który został sklasyfikowany na trzecim miejscu. Zaraz po zakończeniu rywalizacji na bardzo dobrej, dziesiątej pozycji, plasował się Aleksander Zniszczoł, ale ostatecznie został przesunięty na trzydzieste miejsce, ponieważ w drugiej serii skakał w zbyt dużych butach!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Klasyfikacja generalna PŚ po Sapporo: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.