Facebook Google+ Twitter

PŚ w Sapporo: Stoch stracił koszulkę lidera. Przejął ją Peter Prevc

Na zawodach PŚ w Sapporo nie pojawili się najlepsi zawodnicy, którzy trenują przed igrzyskami w Soczi. W Sapporo nie pojawił się również Kamil Stoch i przez to stracił koszulkę lidera. Zawody wygrał Peter Prevc i to on przejął prowadzenie w Pucharze Świata.

 / Fot. EPA/KIMIMASA MAYAMAPeter Prevc oddał w Sapporo dwa równe skoki na odległość 137 i 134,5 metra i w pięknym stylu wygrał zawody, wyprzedzając aż o 17 punktów Jerneja Damiana, który zajął drugie miejsce. Słoweniec jest w tej chwili w świetnej formie i jeśli ją utrzyma, ma duże szanse na medal w Soczi. Trzecie miejsce w Saporro zajął również pozostający w znakomitej kondycji Noriaki Kasai.

Wygrywając zawody w Sapporo, Prevc przejął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - w tej chwili o 11 punktów wygrywa z Kamilem Stochem (Prevc - 732, Stoch - 721).

Polacy nie spisali się dobrze w Japonii. Ekipa była okrojona, bowiem polecieli tam tylko Krzysztof Miętus, Stefan Hula i Bartłomiej Kłusek. Miętus i Hula nie awansowali do drugiej serii zawodów, a Kłusek w ogóle nie zakwalifikował się do konkursu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.