PŚ w siatkówce mężczyzn: Polacy pokonali Serbów 3:1!

W drugim dniu Pucharu Świata rozgrywanego w Japonii, reprezentacja Polski siatkarzy pokonała Mistrzów Europy - Serbię 3:1 (21:25, 25:18, 25:19, 30:28). MIP spotkania został Michał Kubiak.

Sonda

Czy reprezentacja Polski awansuje na Igrzyska Olimpijskie z Pucharu Świata?

reprezentacja Polski / Fot. Klapi, CC BY-SA 3.0 / Wikipedia

Set 1.

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany. Polacy jednak bardzo szybko osiągnęli czteropunktową przewagę 9:5. Wydawało się, że pozwoli to naszej reprezentacji grać spokojniej, ale Serbowie zaczęli powoli odrabiać straty. Od stanu 13:13 toczyła się walka punkt za punkt.

W końcówce niestety Serbia osiągnęła dwa punkty przewagi 22:20. Naszej drużynie nie udało się już odmienić losów tego seta i padł on łupem Serbów - 25:21.

Set 2.

Porażka w pierwszym secie wyraźnie podrażniła "Biało-czerwonych". Zaczęli oni od mocnego uderzenia, wychodząc na prowadzenie 6:1. Wreszcie w polskim zespole zaczął funkcjonować blok.

Na drugiej przerwie technicznej, nasza drużyna utrzymała pięciopunktową przewagę. W decydującej części seta nic już się nie zmieniło, a ataki raz po raz kończył Bartman. Polska wygrała zdecydowanie 25:18, doprowadzając do remisu.

Set 3.

W trzecim secie Polacy szybko osiągnęli przewagę 4:1. Serbowie jednak zdobyli trzy punkty z rzędu i doprowadzili do wyrównania. Udało się jednak zejść na pierwszą przerwę techniczną z dwupunktową przewagą 8:6. Po przerwie nasza drużyna grała dobrze, wygrywając ważne akcje.